REKLAMA

Protestujący rolnicy ukarani przez sąd karami grzywny


Rolnicy, którzy protestowali 14 kwietnia 2023 roku w Zgorzelcu, chcieli pokazać społeczeństwu z jak trudną sytuacją mają do czynienia. Problemy dotknęły szczególnie tę grupę zawodową ze względu na wzrost kosztów przy jednoczesnym spadku cen za plony.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Protestowali rolnicy z powiatu zgorzeleckiego oraz lubańskiego, w ten sposób chcieli pokazać w jak niezwykle trudnej sytuacji materialnej się znaleźli. W dniu protestu poruszali się pojazdami rolniczymi w Zgorzelcu w okolicach Ronda Solidarności co miało pokazać problemy z jakimi zmagają się rolnicy, m.in. trudna sytuacja na rynku zbóż, związane z tym problemy finansowe gospodarstw które nie są w stanie nawet pokrywać kosztów produkcji, przez co wpadają w spiralę zadłużenia.

- Całe to zjawisko dotyczy całego kraju, społeczeństwa a nie tylko społeczności rolniczej, bo społeczność rolnicza zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa. Protest miał charakter spokojny, wyzbyty zachowania agresywnego, był zorganizowany w taki sposób by w jak najmniejszym stopniu był uciążliwy dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje Dolnośląska Izba Rolnicza.

Biorąc pod uwagę powyższe, trudno jest pogodzić się rolnikom, którzy protestowali 14 kwietnia br. w Zgorzelcu z karą jaką wymierzył im Sąd.

14 uczestników protestu miejscowa Policja obwiniła o utrudnianie ruchu drogowego, sprawę przekazano do sądu. Rolnicy informują, że złożyli sprzeciw od niesłusznego wyroku i będą dochodzić swoich praw.

(rpf) Źródło: DIR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA