REKLAMA

Prototyp ciągnika napędzanego metanem.

Firma New Holland testuje obecnie prototyp ciągnika serii T6.180 Methane Power. Jest to druga generacja ciągnika stanowiącego element strategii „Lider czystej energii” - uruchomionej 10 lat temu.

New Holland
8 września 2016 chat-icon0

REKLAMA

Ciągnik testowany był już we Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Obecnie testowany jest w Niemczech. Zasilany może być metanolem lub biometanolem.

Ciągnik New Holland T6.180 Methane Power, posiada 9 zbiorników metanu o pojemności około 300 litrów (52 kg). Gaz napędza 6-cylindrowy silnik o mocy maksymalnej 179 KM. Przeprowadzone testy wykazały oszczędności paliwa na poziomie od 25 do 40% w porównaniu z wersją z silnikiem Diesla. Niższa jest także emisja zanieczyszczeń o 80% w porównaniu do modelu z równoważnym silnikiem wysokoprężnym. Przy stosowaniu jako paliwa biogazu (biometanu) ogólny wynik emisji dwutlenku węgla tego ciągnika jest praktycznie zerowy.

Ciągnik potrafi wykonywać wszystkie prace, tak samo jak ciągnik z silnikiem Diesla i nie ustępuje mu parametrami w pracy. We wrześniu prototyp odwiedzi także inne europejskie rynki.

(rtr)
źródło: New Holland


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Jaki ciągnik kupić na 10 hektarów?

Redakcja - Technika 4 czerwca 2023 chat-icon18

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego ciągnika, musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Możemy kupić nową lub używaną maszynę – wszystko zależy od naszych oczekiwań. Ważne, aby przemyśleć taką decyzję i nie podejmować pochopnych działań, ponieważ jest to spory wydatek.

Jaki ciągnik kupić na 10 ha?

Istotną kwestią jest charakter prowadzonego przez Ciebie gospodarstwa. Jeśli jest ono specjalistyczne, to nowy sprzęt o niewielkiej mocy powinien się dobrze sprawdzić. W przypadku traktowania rolnictwa jako głównego źródła utrzymania możemy poszukać wśród dostępnych pojazdów takiego, który będzie spełniał nasze wymagania, jednak nie będzie nowy. Pamiętajmy o tym, że zakup nowej maszyny jest niezwykle kosztowny i wiąże się z szeregiem pobocznych wydatków, które będziemy musieli ponieść podczas jego eksploatacji. Decyzja związana z wyborem odpowiedniego ciągnika uzależniona jest także od charakteru wykonanych przy jego użyciu prac. Inny sprzęt sprawdzi się do wykonywania typowych zadań w polu, a jeszcze inny do lżejszych czynności pomocniczych. Nie zapominaj, aby dokł

REKLAMA

Case IH Puma 150 – czy to trwały i niezawodny wybór dla Twojego gospodarstwa?

Redakcja 4 czerwca 2023 chat-icon1

Ciągnik Puma 150 stanowi bardziej trwałą i niezawodną wersję modeli Puma X lub Multicontroller. Maszyna została pozbawiona automatycznych i elektronicznych elementów, które wymagają specjalistycznego serwisu.

Model Case IH Puma 150 to duży zapas mocy, która jednocześnie zapewnia niskie zużycie paliwa i spełnia surowe normy emisji spalin. Ten model ciągnika posiada wiele ergonomicznych rozwiązań - lepsze mocowanie zaczepu, regulacji TUZ-a czy wygodną linkę zamykania pokrywy.

Case IH Puma 150 – jak prezentuje się na tle innych ciągników?

Ciągnik Puma 150 stanowi w pewnym sensie powrót do przeszłości, ponieważ zastosowano w nim sprawdzone rozwiązanie w postaci półautomatycznej przekładni z 6 stopniami. W tym wypadku liczy się przede wszystkim prostota obsługi, której próżno jest szukać w traktorach wyposażonych w automatyczne przekładnie lub skrzynie bezstopniowe. Ten model maszyny rolniczej odznacza się także niskim profilem dachowym z 4 ref

REKLAMA