Prototyp systemu identyfikowania żywności gotowy
W ramach prac nad paszportyzacją polskiej żywności powstał pierwszy w Polsce prototyp innowacyjnego systemu informatycznego, pozwalającego na identyfikowanie żywności na kluczowych etapach jej produkcji i dystrybucji.
W ramach prac nad paszportyzacją polskiej żywności powstał pierwszy w Polsce prototyp innowacyjnego systemu informatycznego, pozwalającego na identyfikowanie żywności na kluczowych etapach jej produkcji i dystrybucji.
Zmiany w zarządzaniu bezpieczeństwem i jakością produktów rolno-spożywczych są nieuniknione. Przetwórcy, dostawcy żywności oraz sieci zajmujące się handlem spożywczym coraz częściej decydują się na testowanie nowych rozwiązań zarówno ze względu na możliwość zwiększenia skuteczności, jak i przejrzystości działania łańcucha dostaw. Również mali i średni producenci rolni potrzebują dostępu do najnowszych nowinek technologicznych na równych zasadach jak duże podmioty.
Białoruś przedłuża embargo na import polskiej żywności
Zainicjowany pilotażowy projekt Paszportyzacja polskiej żywności wpisuje się w światowy trend, zmierzający do zapewnienia wiarygodniej informacji o produkcie żywnościowym, ze szczególnym uwzględnieniem pochodzenia, jakości oraz zabiegów, jakim został ten produkt poddany.
Warsztaty przeprowadzone od września 2020 roku do lutego 2021 roku przez GovTech Polska i KOWR doprowadziły do wykreowania konceptu prototypu innowacyjnego systemu identyfikowania i śledzenia żywności w łańcuchu dostaw.
Cebula – w jaki sposób zwiększyła poziom polskiego eksportu warzyw?
Podczas warsztatu podsumowującego dokonano zatwierdzenia jego formy, która ma zapewnić szereg funkcjonalności umożliwiających monitorowanie żywności przy uwzględnieniu potrzeb wszystkich interesariuszy projektu. Podczas spotkania zostały także omówione i wskazane kryteria oraz ramy organizacyjne, technologiczne i procesowe niezbędne do przeprowadzenia pilotaży systemu na rynku ziemniaka, rynku wołowiny i rynku wieprzowiny.
Następnym planowanym krokiem w ramach projektu roboczo nazwanego Paszportyzacja Polskiej Żywności jest przeprowadzenie wstępnych konsultacji rynkowych.
(rpf) jp / Źródło: KOWR
Szanse na zwiększenie eksportu polskiej żywności do USA
Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.