REKLAMA

Przeładowany i bez aktualnych badań technicznych wiózł świnie

Redakcja - Prawo i Finanse
15.04.2019
chat-icon 0

Bez aktualnych badań technicznych i ze zbyt dużą ilością zwierząt, w dodatku auto z naczepą w złym stanie technicznym i nadmiernie zużyte opony.To tylko część zarzutów, które usłyszał 10 kwietnia br. od inspektorów transportu drogowego oraz inspektorów weterynarii kierujący samochodem przewożącym zwierzęta na drodze wojewódzkiej nr 671 w miejscowości Tykocin.

fot. WITD
REKLAMA

Bez aktualnych badań technicznych i ze zbyt dużą ilością zwierząt, w dodatku auto z naczepą w złym stanie technicznym i nadmiernie zużyte opony. 

To tylko część zarzutów, które usłyszał 10 kwietnia br. od inspektorów transportu drogowego oraz inspektorów weterynarii kierujący samochodem przewożącym zwierzęta na drodze wojewódzkiej nr 671 w miejscowości Tykocin.

10 kwietnia 2019 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku na drodze wojewódzkiej nr 671 w miejscowości Tykocin uczestniczyli we wspólnych działaniach z lekarzami weterynarii.

Podczas sprawdzania jednej z ciężarówek okazało się, że na skrzyni ładunkowej znajduje się za duża ilość trzody chlewnej. Poruszający się po drodze publicznej samochód nie posiadał aktualnego badania technicznego – informuje Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku.

Podczas sprawdzania stanu technicznego ciężarówki, kontrolujący dopatrzyli się wielu usterek, tj. niesprawny układ ABS, wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone opony, urwane lusterko boczne. Stwierdzono też inne naruszenia:


- przewoźnik wykonujący transport nie posiadał licencji;


- kierowca nie został wyposażony w wymagane dokumenty;


- kierujący ciężarówką nie przeszedł obowiązkowego dla kierowców zawodowych szkolenia okresowego;


- tachograf rejestrujący czas pracy był niesprawny;


- kierujący samochodem stosował wykresówki nieodpowiedniego typu.

Dowód rejestracyjny ciężarówki został zatrzymany, zakazano też dalszej jazdy ze względu na stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu, a zwierzęta zostały przeładowane na inny samochód.

Mandaty karne dla kierowcy w związku z naruszeniami wyniosły łącznie 2700 zł.

Sankcje finansowe spotkają też właściciela ciężarówki, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 24050 zł, która będzie ograniczona na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym do 12000 zł.

(rpf) pp / WITD

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA