REKLAMA

Przemyśl: Nielegalna plantacja konopi indyjskich na polu kukurydzy

Redakcja
08.10.2023
chat-icon 0

27 krzewów konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości szacowanej na około 200 tysięcy złotych – to efekt policyjnej akcji, podczas której wykryto nielegalną plantację z której można było wytworzyć około siedmiu kilogramów marihuany.

REKLAMA

Kryminalni z Przemyśla, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli na terenie powiatu przemyskiego uprawę należącą do 30-latka. Nielegalna uprawa konopi indyjskich należała do 30-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów 3 października 2023 roku, kiedy przyjechał podlać krzewy konopi.

Uprawa była zlokalizowana na jednym z pól na terenie powiatu przemyskiego. Rośliny były rozmieszczone pomiędzy kukurydzą w kilku miejscach. 23 krzewy zostały zabezpieczone przez policjantów, a kolejne, już ścięte 4 rośliny, przygotowane do suszenia, ujawniono podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny.

Następnego dnia 30-latkowi przedstawiono zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy. Odpowie teraz za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

(rpf) Źródło: KMP Przemyśl

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA