REKLAMA

Przepis na zdrowie


Jedz smacznie i zdrowo, pamiętaj o odpowiedniej dawce snu i uprawiaj aktywność fizyczną. Tak pokrótce można opisać przepis na zdrowie i dobrą kondycję. Wielu osobom brakuje jednak czasu, by żyć w zgodzie z tymi zasadami.

fotolia.com
REKLAMA

Jedz smacznie i zdrowo, pamiętaj o odpowiedniej dawce snu i uprawiaj aktywność fizyczną. Tak pokrótce można opisać przepis na zdrowie i dobrą kondycję. Wielu osobom brakuje jednak czasu, by żyć w zgodzie z tymi zasadami.

W rezultacie nie dosypiają, zdarza im się jadać w fast foodach, a o wysportowanej sylwetce i dobrej kondycji mogą tylko pomarzyć.

Oczywiście zdarzają się wśród nas osoby, którym dbanie o zdrowie, kondycję oraz dobre samopoczucie wychodzi znacznie lepiej. Nie da się jednak ukryć, że przeważająca większość ma z tym spory problem. Nie chodzi tu tylko o brak czasu, ale także motywacji, a niekiedy nawet wiedzy. Zanim więc postanowimy zabrać się za poprawę kondycji, poznajmy sposoby, które mogą nam w tym pomóc.

Plany treningowe

Marzysz o ukończeniu maratonu, ale w rzeczywistości nigdy nie przebiegłeś nawet 2 km? Internet to dziś niesamowita skarbnica wiedzy. Znajdziesz tam wiele planów treningowych zarówno dla amatorów biegania, jak i innych sportów. Przeprowadzą Cię one krok po kroku przez najtrudniejsze etapy, począwszy od początku, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jak wygląda taki plan treningowy? Tu wiele zależy od naszej kondycji oraz dyscypliny, którą chcemy uprawiać. W przypadku biegów będzie to stopniowe zwiększanie dystansów naprzemiennego marszu i biegu oraz wydłużanie czasu biegu, a skracanie marszu. Stosując się do planu treningu, już po kilku miesiącach można uzyskać kondycję, która pozwali na pokonanie dystansu półmaratonu.

Razem raźniej

Lekiem na brak motywacji do uprawiania aktywności fizycznej może być udział w zajęciach grupowych. Aqua aerobic, zajęcia fitness, wspólne wycieczki rowerowe? Możliwości jest wiele.

Motywujące może być również zaopatrzenie się w karnet na basen, siłownię, aerobic. Przedpłacone zajęcia, jeśli nie chcemy stracić naszych pieniędzy, mogą działać bardzo mobilizująco.

Nic jednak nie działa na motywacje tak dobrze, jak śledzenie własnych postępów. Dlatego, przynajmniej raz w tygodniu warto zapisywać swoje wymiary oraz osiągnięcia sportowe. Dzięki nim, nawet jeśli jeszcze nie widzisz korzystnych zmian w sylwetce, dostrzeżesz je w wynikach.

Trener personalny

Nie każda osoba lubi zajęcia w grupach. Niektórym zdecydowanie bardziej odpowiadają treningi indywidualne. Problemem może być wtedy jednak dobór odpowiednich ćwiczeń. Treningi personalne to rozwiązanie właśnie dla nich. Trener personalny nie tylko przygotuje odpowiedni plan treningowy, ale będzie też motywował do działania. Trener może również podpowiedzieć swojemu klientowi, jaką zastosować dietę.

Spacerem po zdrowie

Nie każda osoba lubi aktywność fizyczną, nie wszystkim też pozwala na to czas. Część z nas musi zrezygnować z uprawiania sportu z powodu przeciwwskazań medycznych. Sposobem na utrzymanie kondycji fizycznej może być wtedy spacer. Choć wiele osób jest tym faktem zaskoczonych, spacer, pod pewnymi warunkami, będzie bardziej efektywną formą aktywności, niż bieganie. O co dokładnie chodzi?

Bieganie z prędkością 9 km/h jest korzystniejsze energetycznie dla organizmu niż chodzenie z tą samą prędkością. Dlatego maszerując z prędkością 9 km/h stracimy więcej kalorii niż biegnąć w tym samym tempie.

Akcesoria dla sportowca

W realizacji planów treningowych mogą też pomóc specjalne przystosowane dla sportowców akcesoria. Zależnie od uprawianej dyscypliny sportowej, będzie to wygodne obuwie i odzież sportowa, a także stopery, krokomierze, piłki, ciężarki i wiele, wiele innych.

Smacznie i zdrowo

Jedną z najczęstszych przyczyn uprawiania aktywności fizycznej jest chęć poprawienia kondycji i pozbycia się zbędnych kilogramów. Z tego samego powodu stosowane są też drakońskie diety. Słabą stroną takiego rozwiązania jest to, że przestrzeganie wymagających diet jest niezwykle trudne.

Tymczasem okazuje się, że można jeść smacznie oraz zdrowo i również tracić na wadze. Jak to robić? Wystarczy ułożyć odpowiednie menu. Jego podstawą powinny być zbilansowane, zróżnicowane i bogate w warzywa i owoce posiłki.

Okazuje się, że przygotowywanie smacznych, dietetycznych potraw nie zawsze jest proste. Osoby, które mają z tym problem, mogą skorzystać z modnego w ostatnich latach rozwiązania, a mianowicie diety pudełkowej. O co dokładnie chodzi?

Dieta pudełkowa to usługa niektórych firm cateringowych, która polega na przygotowywaniu smacznych i zdrowych posiłków oraz dostarczaniu ich wprost na adres klienta. W większości przypadków, w komponowaniu menu takiej diety bierze udział dietetyk, który dba o odpowiedni skład potraw, ich kaloryczność oraz zróżnicowanie.

Żyj aktywnie, jedz zdrowo

Przestawienie się na zdrowy tryb życia początkowo może wydawać się trudne. Jednak przy odpowiednim nastawieniu oraz planowaniu, a także pomocy przedstawionych wyżej rozwiązań wszystko jest możliwe. Trener personalny, catering dietetyczny, organizowane w wielu miastach grupowe bieganie – wszystko to sprzyja aktywności fizycznej i zdrowemu stylowi życia.

Kluczowe jest tutaj wybranie tych rozwiązań, które najlepiej odpowiadają potrzebie konkretnej osoby. Dopasowanie ich do własnych wymagań i wdrożenie w życie.

Więcej na temat zdrowego stylu życia i cateringu dietetycznego mogą Państwo znaleźć na stronie EatZone

Materiał ma charakter promocyjny


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA