REKLAMA

Przyczepa wielozadaniowa Pöttinger TORRO COMBILINE

Nowe dziecko firmy Pöttinger - przyczepa Torro Combiline zasłużyła na miano maszyny wielozadaniowej. Może wykonywać prace jako przyczepa zbierająca a za chwilę wykona pracę pojemnego wozu silosowego, przy czym sama operacja przezbrojenia pomiędzy funkcjami zajmuje krótki okres czasu.

fot. Pöttinger
9 maja 2016 chat-icon0

REKLAMA

Producent wprowadził ją do sprzedaży w dwóch modelach – 6010 lub 6510. Mogą być one wyposażone z walcami dozującymi lub bez nich. Wyposażenie przyczepy ma wpływ na pojemność załadunku i waha się (wg normy DIN) od 30,5 do 35 m3. Nowości zastosowane w przyczepie powodują, że jest bardzo funkcjonalna, a przez to zwiększa się wydajność podczas pracy.

Wyposażenie przyczepy stanowią:
– zabudowa Combiline
– podbieracz o szerokości 200 cm (w opcji kółka kopiujące)
– obniżona część podłogi o 15 cm
– mocna przekładnia przystosowana do mocy 300 KM
– nowy rotor załadunkowy Powermatic Plus
– nowa belka nożowa (Powercut) wyposażona w 45 noży tnących, pozwalająca uzyskać długość cięcia 34 mm.

Najważniejsze zmiany w nowym modelu nastąpiły przy belce nożowej, a konkretnie wyposażenie jej aż w 45 noży tnących. Przyczepa została wzbogacona w system wychylania belki Easy Move. Umożliwia on wychylenie belki nożowej na lewą stronę maszyny bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Wpływa to na szybkość wymiany noży, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Opcjonarnie użytkownik może zastosować dwustronne noże Twinblade, mające ostrza tnące po obu stronach. Wysunięcie i obrót belki niweluje konieczność wożenia kompletu noży zapasowych. Hydraulika sterowana z poziomu sterownika przyczepy załącza belkę nożową do pracy. Ponadto belka została wyposażona w centralne blokowanie noży siłownikami hydraulicznymi. Każdy z nich ma indywidualne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Opcjonarnie można zamontować AutoCut - automatyczną ostrzałkę do noży.

Drugą, bardzo ważną zmianę stanowi seryjne wyposażenie przyczepy w automatykę załadunku. Przyspiesza to znacznie proces zbioru zwiększając tym samym ilość zebranej zielonki podczas jednego przejazdu. Przenośnik podłogowy sam steruje przesuwem masy zielonej w zależności od stopnia napełnienia przyczepy. Praca operatora sprowadza się do prowadzenia ciągnika. Po włączeniu i opuszczeniu podbieracza wszystkie procesy załadunku odbywają się już automatycznie.

źródło: Pöttinger


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Naloty mszycy trzmielinowo-burakowej na plantacje buraka

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon1

Z informacji przekazanej przez instytut dowiadujemy się, że liczba osobników z dnia na dzień rośnie lawinowo, a skupisk form bezskrzydłych mszycy należy szukać na najmłodszych liściach sercowych i pod spodem młodych liści.

Liście, które zasiedliła mszyca są charakterystycznie pomarszczone, a brzegi blaszki są niekiedy podwinięte do wewnątrz. Wysysanie soków z zasiedlonych roślin to główny problem wynikający z ich pojawienia się w uprawie, ale IOR – PIB podaje, że coraz częściej potwierdza się fakt, że są wektorem groźnych chorób wirusowych takich jak: żółtaczka nekrotyczna (BYV) i żółtaczka łagodna (BMYV). Przy dużej presji owadów i w przypadku wczesnego porażenia straty mogą przekraczać 50% plonu.

Kiedy i jak wykonać zabieg insektycydowy na mszyce?

Zetor Major 80 CL – czym wyróżnia się ten czeski ciągnik rolniczy?

Redakcja 28 maja 2023 chat-icon4

Zetor Major 80 CL to jedna z najpopularniejszych konstrukcji czeskiego producenta w Polsce o ciekawym wyglądzie i solidnym wykonaniu. Wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny, prostotą obsługi i zwinnością w pracy.

Maszyna jest wyposażona w mocny, 4 cylindrowy silnik Deutz o mocy 75 KM z bezpośrednim wtryskiem Common Rail, przekładnią 12F/12R z 6 prędkościami oraz w rozbudowany układ hydrauliczny. Model 80 CL ma też wygodną kabinę w wersji Standard i Plus. To ergonomiczna deska rozdzielcza, szyberdach, klimatyzacja i nową kolumna do regulacji kierownicy w rozszerzonej wersji.

Czym wyróżnia się Zetor Major 80 CL na tle konkurentów?

Traktor Major CL80 to jeden z hitów eksportowych Zetora. W Polsce ten model stanowił 40% wszystkich sprzedanych maszyn przez czeskiego producenta w 2021 roku wśród najnowszych konstrukcji. Ciągnik posiada wyrazisty, bojowy design, przypominający wyglądem maszyny z górnej półki. CL 80 charakteryzuje się pros

REKLAMA