REKLAMA

PSL kontynuuje starania zmierzające do zniesienia zmiany czasu

Za nami kolejna zmiana czasu. Tym razem przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na letni, alePolskie Stronnictwo Ludowe kontynuuje swoje starania, aby znieść ten obowiązek.

fot. Paweł Pąk
Redakcja - Prawo i Finanse 27.03.2018 chat-icon0

REKLAMA

Za nami kolejna zmiana czasu. Tym razem przestawiliśmy zegary z czasu zimowego na letni, ale Polskie Stronnictwo Ludowe kontynuuje swoje starania, aby znieść ten obowiązek.

Ludowcy chcieliby, aby w Polsce cały czas obowiązywał czas letni, a ustawa w tej sprawie czeka na rozpatrzenie przez Sejm. PSL argumentuje swoje stanowisko brakiem pozytywnych aspektów wynikających ze zmiany czasu.

– Już dawno obalono wszystkie mity o korzystnych efektach zmiany czasu. A jeśli nie ma to sensu, po co komplikować sobie życie. Propozycja ludowców jest prosta: Pozostańmy na stałe przy czasie letnim – poinformował szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. 

– Zmiana czasu negatywnie wpływa na zdrowie Polek i Polaków. Nasz organizm potrzebuje nawet tygodnia do przystosowania się do nowego czasu. Jak pokazują badania, to również większe ryzyko zawałów – tłumaczy Kosiniak-Kamysz.

[szkodnikpollsfull id="8"]

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu pojawiła się możliwość, aby prace nad projektem zostały przyśpieszone, ale PiS i PO nie opowiedziały się ze pomysłem PSL.

W Polsce czas zmieniany jest od 1977 roku. 

(rpf) Krzysztof Przepióra, PSL


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA