REKLAMA

PSL: Sołtysi nie powinni brać udziału w szacowaniu szkód łowieckich

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego,Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykowałprzepisy Prawa łowieckiego, które dotyczą szacowania odszkodowań w wyniku szkód łowieckich.

fot. Paweł Pąk
Redakcja 16.04.2018 chat-icon0

REKLAMA

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował przepisy Prawa łowieckiego, które dotyczą szacowania odszkodowań w wyniku szkód łowieckich. 

Na mocy obowiązujących przepisów, w komisjach zajmujących się szacowaniem szkód będą uwzględnieni między innymi sołtysi, co zdaniem szefa PSL nie jest dobrym rozwiązaniem.

– Tak naprawdę nikt sołtysów o tym nie poinformował. Nikt nie zapytał ich o zdanie. Sołtysi nie chcą tego robić, są zrozpaczeni, bo na inną funkcję zostali wybrani – powiedział lider PSL.

– Zostawcie sołtysów w spokoju, oni dbają o wieś – kontynuował Kosiniak-Kamysz.

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że środki na pokrycie szkód łowieckich powinny być uwzględnione w budżecie państwa, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna być odpowiedzialna za szacowanie strat.

– To jest nasz wniosek, zostawcie sołtysów w spokoju, oni dbają o wieś. 40 tys. osób nie musi brać udziału w szacowaniu szkód łowieckich, bo nie do tego są powołani – podsumował Władysław Kosiniak-Kamysz.

(rpf) Krzysztof Przepióra, PSL


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA