REKLAMA

PSL: Sołtysi nie powinni brać udziału w szacowaniu szkód łowieckich

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego,Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykowałprzepisy Prawa łowieckiego, które dotyczą szacowania odszkodowań w wyniku szkód łowieckich.

fot. Paweł Pąk
16 kwietnia 2018 chat-icon0

REKLAMA

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz skrytykował przepisy Prawa łowieckiego, które dotyczą szacowania odszkodowań w wyniku szkód łowieckich. 

Na mocy obowiązujących przepisów, w komisjach zajmujących się szacowaniem szkód będą uwzględnieni między innymi sołtysi, co zdaniem szefa PSL nie jest dobrym rozwiązaniem.

– Tak naprawdę nikt sołtysów o tym nie poinformował. Nikt nie zapytał ich o zdanie. Sołtysi nie chcą tego robić, są zrozpaczeni, bo na inną funkcję zostali wybrani – powiedział lider PSL.

– Zostawcie sołtysów w spokoju, oni dbają o wieś – kontynuował Kosiniak-Kamysz.

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że środki na pokrycie szkód łowieckich powinny być uwzględnione w budżecie państwa, a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna być odpowiedzialna za szacowanie strat.

– To jest nasz wniosek, zostawcie sołtysów w spokoju, oni dbają o wieś. 40 tys. osób nie musi brać udziału w szacowaniu szkód łowieckich, bo nie do tego są powołani – podsumował Władysław Kosiniak-Kamysz.

(rpf) Krzysztof Przepióra, PSL


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

ARiMR: Realizacja dopłat za 2022 rok na finiszu

Redakcja 19 maja 2023 chat-icon1

Niemal 19,81 mld złotych wpłynęło dotychczas w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok do rolników. 16,66 mld zł z tej kwoty to płatności bezpośrednie, a 3,15 mld zł – wsparcie obszarowe z PROW 2014-2020.

- Czas na realizację wypłat w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku. Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Źródło: ARiMR

REKLAMA

Harmonogram Rolniczy: Kluczowe Elementy Planowania i Zarządzania Uprawami

Redakcja 8 czerwca 2023 chat-icon0

Planowanie Uprawy Rzepaku Zimowego

Rzepak zimowy to popularna uprawa, której hodowla może przynieść znaczne korzyści rolnikom. Proces jakim jest uprawa rzepaku zimowego obejmuje kilka kluczowych etapów, które powinny być starannie planowane i zarządzane. Te etapy to:

  • Wybór odpowiedniego odmiany rzepaku
  • Przygotowanie pola
  • Termin siewu
  • Pielęgnacja (nawadnianie, nawożenie, ochrona przed chorobami i szkodnikami)
  • Zbiór