REKLAMA

Rafał Romanowski ponownie wiceministrem rolnictwa

Po objęciu stanowiska szefa resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk podjął decyzję o zaangażowaniu na funkcję wiceministra rolnictwa Rafała Romanowskiego, który pełnił już tę funkcję przez osiem lat od 2007 do 2015 roku.

fot. MRiRW
Redakcja - Prawo i Finanse 08.11.2021 chat-icon0

REKLAMA

Akt powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został wręczony Rafałowi Romanowskiemu 4 listopada 2021 roku przez Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Rafał Romanowski urodził się 15 lutego 1978 roku w Ciechanowie, jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych (dziennikarstwa i public relations) w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku na kierunku marketingu i reklamy. To nie pierwszy raz kiedy Henryk Kowalczyj i Rafał Romanowski pracują razem. Od 2006 roku Romanowski był doradcą Kowalczyka, który był wówczas sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Był też szefem jego gabinetu jako pełnomocnika rządu do spraw kształtowania ustroju rolnego.

Od 13 sierpnia 2007 do 16 listopada 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

19 listopada 2015 ponownie został wiceministrem rolnictwa w randze podsekretarza stanu. W styczniu 2020 odszedł z funkcji wiceministra. W marcu tego samego roku został pełnomocnikiem ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ds. rolno-spożywczych.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: MRiRW, Wikipedia


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA