REKLAMA

Ręka wciągnięta przez siewnik… Efekt „ręcznej” kontroli urządzenia

Każdy doświadczony rolnik wie, że nie należy wkładać rąk tam gdzie pracują mechanizmy urządzeń wykorzystywanych podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Niestety efektu ręcznej kontroli poziomu ziarna w siewniku nie przewidział 26-latek z gminy Janowiec (województwo lubelskie, powiat puławski) który doznał licznych obrażeń.

fot. KPP Puławy
Redakcja - Prawo i Finanse 22.04.2022 chat-icon1

REKLAMA

Mechanizm pobierający ziarno wciągnął rękę 26-letniego mężczyzny podczas próby sprawdzenia ilości ziaren, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń ciała. Poszkodowanego przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem. 26 latek z gminy Janowiec wraz z ojcem wykonywali prace polowe polegające na wysiewie zboża. Podczas gdy ojciec kierował ciągnikiem, syn znajdował się na siewniku, gdzie m.in. kontrolował ilość ziarna w zbiorniku. W pewnym momencie, chcąc sprawdzić ile ziarna jest w urządzeniu, 26 latek włożył do niego rękę. Badanie alkomatem wykazało, że jego ojciec kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

- Apelujemy o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich. Wiosna na wsi to okres szczególnie niebezpieczny. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne, dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa – apeluje podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

(rpf) pp / Źródło: KPP Puławy


REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


rafał 22.04.2022

kurka wodna sam tak robię a jak do tej pory nie miałem takiego pecha jak ten gość

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA