REKLAMA

Retro Motor Show w Poznaniu

Redakcja - Elektronika i motoryzacja
12.10.2016
chat-icon 0

Każdego dnia podczas pracy w gospodarstwie mamy kontakt z maszynami i urządzeniami rolniczymi, których zadaniem jest zwiększenie wydajności oraz komfortu pracy.

MTP
REKLAMA

Każdego dnia podczas pracy w gospodarstwie mamy kontakt z maszynami i urządzeniami rolniczymi, których zadaniem jest zwiększenie wydajności oraz komfortu pracy.

Szczególne emocje wzbudzają od lat stare ciągniki, które możemy oglądać podczas różnego rodzaju wystaw, targów, czy też imprez plenerowych. 

Zachęcamy do małej odmiany i spotkania z cudami motoryzacji, bo jak inaczej nazwać te piękne i wyjątkowe pojazdy, które mają charakter i duszę oraz wiele mniej plastiku od współczesnych samochodów.

Zapraszamy na Retro Motor Show w Poznaniu!

Krwista czerwień Ferrari, Jaguar Jamesa Bonda, charakterystyczny pomruk Mustanga, włoska elegancja ze sportowym zacięciem Alfy Romeo… Któż z nas nie chciał zasiąść za sterami samochodów, których widok zapierał dech w piersiach, kobiety mdlały, a dzieci wymieniały „fachowe” komentarze – „Ile ma na liczniku?”, „Dwieście dwadzieścia…”, „Ja cię…” i odjeżdżały nimi w świat fantazji…

Wszystko zaczęło się w 1769 roku, kiedy to we Francji powstał pierwszy pojazd mechaniczny o napędzie parowym, który osiągał całe 4km/h. Dopiero 138 lat później Henry Ford uruchomił pierwszą na świecie, wielkoseryjną produkcję samochodów, wprowadzając na rynek Model T, niezwykle uniwersalny (mógł służyć również do napędzania urządzeń w gospodarstwach rolnych) i, jak na ówczesne czasy, niezawodny! Od tego momentu motoryzacja „ruszyła z kopyta”, a na rynku pojawiało się coraz więcej marek, znanych nam do dzisiaj.

O ile XIX wiek pozostawiał wiele do życzenia pod kątem dizajnu samochodów (możemy wybaczyć, toż były to dopiero początki), o tyle już XX wiek, szczególnie po II Wojnie Światowej, przyniósł nam samochody, które niejeden miłośnik motoryzacji chciałby mieć w swoim garażu. Kto nie marzył o Jaguarze E-Type, Mercedesie 300 SL czy choćby kultowym Volkswagenie Beetle (typ 1) lub Citröenie 2CV? W tym miejscu można wymieniać setki marek i modeli, które do dziś zachwycają swoją sylwetką, urodą i wspomnieniami…

Na sentymentalną podróż do przeszłości, do czasów, w których słowo „piękno” zawsze kojarzone było z motoryzacją, zapraszamy już w listopadzie! Retro Motor Show odsłoni przed wami legendy światowej i rodzimej produkcji. Zobaczcie modele, na których widok mocniej zabije serce, zadrżą ręce, a w oku zakręci się łezka… Pokażcie swoim dzieciom jak wyglądały Wasze marzenia…

Retro Motor Show. 4-6 listopada, Poznań. Spotkania ludzi z pasją.

Zapraszamy na największą w Polsce ekspozycję:

- samochodów zabytkowych i klasycznych,

- motocykli zabytkowych,

- youngtimerów,

- firm oferujących produkty, technologie oraz usługi renowacji pojazdów,

- wyposażenia warsztatów,

- akcesoriów i części zamiennych

W programie również:

- konferencje, warsztaty

- pokazy i prezentacje

- aukcja pojazdów zabytkowych i klasycznych

- giełda

- strefa wozów specjalnych

- retro militaria

(rmo) pp
źródło: informacja prasowa MTP 

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA