REKLAMA

Rolnicy chcą programu wsparcia wapnowania gleb

Powstanie program wsparcia wapnowania gleb? Za dofinansowaniem odkwaszenia gleb opowiada się samorząd rolniczy. Jak przekonuje KRIR, na pomoc do zakupu wapna nawozowego czeka wielu rolników, gdyż duża część gleb w Polsce wymaga odkwaszenia.

fot. Paweł Pąk
Redakcja - Uprawa 19.11.2018 chat-icon0

REKLAMA
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministra rolnictwa Jan Krzysztofa Ardanowskiego o ustanowienie programu wsparcia wapnowania gleb.

- Program dofinansowania odkwaszenia gleb, zdaniem samorządu rolniczego, mógłby być wzorowany na systemie sprawdzonym już w Polsce, koordynowanym przez izby rolnicze a wysokość środków finansowych przeznaczonych na ten cel nie powinna być ograniczona limitem pomocy de minimis – czytamy na stronie internetowej KRIR.

O wznowienie dofinansowania do wapnowania gleb samorząd rolniczy zabiega od lat. Jak przekonuje KRIR, odkwaszenie gleb ma kluczowe znaczenie w kontekście ochrony środowiska. Rolnicy liczą na porozumienie w tej sprawie pomiędzy resortami rolnictwa i środowiska, które powinien koordynować minister Jan Krzysztof Ardanowski. Ich zdaniem wsparcie do zakupu wapna nawozowego to sprawa pilna, gdyż „w całym kraju znajdują się gleby wymagające odkwaszenia i proces ten pogłębia się z każdym rokiem”.

(rup) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: KRIR


REKLAMA

Polecane

Gaz propan niezastąpiony w polskim rolnictwie

Technika rolnicza

Jakie traktory najczęściej kupują rolnicy? TOP 10 najchętniej wybieranych maszyn nowych i używanych

Technika
REKLAMA

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA