REKLAMA

Rolnicy czują się oszukani. Dostają nakazy płatnicze z KRUS

Szumnie zapowiadane w mediach zwolnienia rolników ze składek KRUS w kwietniu, maju i czerwcu nie do końca okazały się faktem. To jeden z elementów „rządowej tarczy antykryzysowej", która ma ratować polskie firmy i pracowników podczas epidemii koronawirusa - w tym również rolników.

Redakcja - Prawo i Finanse 26.04.2020 chat-icon0

REKLAMA

Szumnie zapowiadane w mediach zwolnienia rolników ze składek KRUS w kwietniu, maju i czerwcu nie do końca okazały się faktem. To jeden z elementów „rządowej tarczy antykryzysowej", która ma ratować polskie firmy i pracowników podczas epidemii koronawirusa -  w tym również rolników.

Pomimo zwolnienia osób posiadających gospodarstwo rolne i ubezpieczonych w KRUS z płacenia składek za II kwartał 2020 roku, rolnicy nadal otrzymują nakazy płatnicze w kwocie 126 zł z tytułu składki na ubezpieczenie chorobowe.

Wielu rolników odebrało deklarację rządu, jako zapewnienie całkowitego zwolnienia ze składek, w tym również części „chorobowej".

Rolnicy czują się oszukani, gdyż co innego obiecywano w mediach.

Tak zwana tarcza antykryzysowa wprowadzona przez rządzących w celu minimalizowania strat ponoszonych przez przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, to między innymi zwolnienie ze składek ZUS za II kwartał 2020 roku nie tylko przedsiębiorców, ale także rolników z płacenia składek na KRUS.

Przeczytaj również: > Rządowa Tarcza Antykryzysowa dla Rolników <

W sprawie interweniuje Krajowa Rada Izb Rolniczych, której zarząd, mając na uwadze powyższe, 22 kwietnia 2020 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów o pilną zmianę przepisów w tym zakresie lub rzetelne informowanie rolników o konieczności dalszych zapłat składek KRUS.

(rpf) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA