REKLAMA

Rolnicy zawieszają protest na przejściu granicznym w Medyce

Redakcja
23.12.2023
Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
1
Zły
Zły
0
chat-icon 1

Protest prowadzony przez rolników w Medyce, rozpoczął się 23 listopada 2023 roku. W wyniku blokady, która była prowadzona wraz z transportowcami, na drogach przed przejściem granicznym z Ukrainą tworzyły się nawet kilkudziesięciokilometrowe korki.

fot. MRiRW
REKLAMA

Na rozmowy z rolnikami wybrał się dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski. W komunikacie prasowym opublikowanym na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podano, że szef resortu rolnictwa zapewnił rolników, że spełnione zostaną ich postulaty, ale potrzeba na to czasu.

Minister Czesław Siekierski odniósł się również do postulatu rolników, którzy dotyczy obniżenia podatku rolnego. Poinformował, że procedury ustawowe są przygotowywane. Zmiany te mają dać szansę samorządom i wójtom na zwalnianie rolników z podwyżki podatku rolnego w przyszłym roku, a w roku następnym zostaną im zwrócone należne pieniądze. Minister podkreślił, że mowa o kwotę wynoszącej około 350 milionów złotych.

Kolejną dobrą wiadomością dla protestujących rolników przekazaną przez ministra Siekierskiego podczas spotkania w Medyce, ma być informacja o rozmowach prowadzonych w sprawie realizacji postulatów z ministrem finansów w obecności premiera Donalda Tuska. Ich efektem jest akceptacja w kwestii dopłat do kukurydzy, na które przygotowane są środki w wysokości 1,15 mld złotych. Skierowano już w tej sprawie wniosek o zgodę Komisji Europejskiej.

Minister rozmawiał z rolnikami również o dopłatach do kredytów płynnościowych i poinformował, że środki przewidziane na ten cel w ustawie budżetowej pozwolą na realizację akcji kredytowej w wysokości 2,5 mld zł. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że jest możliwość zwiększenia tej kwoty w razie potrzeby.

MRiRW przekazało również, że decyzja protestujących rolników o wstrzymaniu akcji protestacyjnej od godziny 8:00 w dniu 24 grudnia 2023 roku nastąpiła w wyniku dzisiejszych rozmów z ministrem Czesławem Siekierskim.

(rpf) Źródło: MRiR

Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
1
Zły
Zły
0
chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


mieciu 25.12.2023

też mi, pewnie wrócą po świętach albo po nowym roku, jaki to sukces mrirw???? jaja sobie z ludzi robicie

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA