REKLAMA

Rolnik oszukany przy zakupie bel sianokiszonki

Redakcja
08.01.2024
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
1
chat-icon 0

Mieszkaniec powiatu kolneńskiego (województwo podlaskie) chciał kupić w internecie bel sianokiszonki. W efekcie stracił 6000 złotych, w dodatku nie dostał towaru za który zapłacił. Jak to możliwe?

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Stało się tak dlatego, że „sprzedający” okazał się oszustem, który wyłudził od 28-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego zaliczkę. Mężczyzna po ustaleniu szczegółów ze sprzedającym bele sianokiszonki na jednym z popularnych serwisów sprzedażowych, wpłacił na konto oszusta 6 tysięcy złotych. Do nabywcy miało trafić 76 sztuk. Numer konta osoba podająca się za sprzedawcę przesłała kupującemu sms-em.

Oszustwo wyszło na jaw, gdy po kilku dniach 28-latek próbował dodzwonić się do sprzedawcy, a ten nie odbierał telefonu mimo wielu prób wykonania połączenia.

Policja informuje, że praktycznie codziennie wpływają zgłoszenia oszustw dokonywanych podczas transakcji w internecie i kolejny raz apelują o ostrożność i rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych!

Najlepiej podczas robienia zakupów w sieci bezwzględnie zawsze sprawdzić wiarygodność sprzedającego chociażby poprzez sprawdzenie opinii od innych kupujących i historię jego profilu na platformie sprzedażowej. Oszuści są bardzo przebiegli i wymyślają okazyjne i promocyjne oferty odbiegające znacznie cenowo od prawdziwych ofert. Na taką „promocję” łatwo dać się załapać będąc skuszonym atrakcyjną ceną, za którą kryje się oszust.

(rpf) Źródło: KPP Kolno

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
1
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA