REKLAMA

Rostselmash RSM 1403 – rosyjska sieczkarnia z klimatyzacją i lodówką

Redakcja - Technika
11.10.2017
chat-icon 0

Rosyjski gigant produkcji maszyn rolniczych Rostselmash, który wchodzi na polski rynek za pośrednictwem firmy Korbanek Sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego, proponuje najnowszą sieczkarnię RSM 1403, przystosowaną do pracy z przystawkami niezbędnymi do przygotowania kiszonek.

fot. Rostselmash
REKLAMA

Rosyjski gigant produkcji maszyn rolniczych Rostselmash, który wchodzi na polski rynek za pośrednictwem firmy Korbanek Sp. z o.o. z Tarnowa Podgórnego, proponuje najnowszą sieczkarnię RSM 1403, przystosowaną do pracy z przystawkami niezbędnymi do przygotowania kiszonek.

Sieczkarnia napędzana jest dieslowskim, sześciolitrowym silnikiem Mercedesa o mocy 510 KM, wyposażonym w reduktor do napędu pompy i systemu hydraulicznego oraz sprzęgła, pozwalającego na zdejmowanie mocy dla zespołów roboczych  bezpośrednio z wału korbowego silnika, bez dodatkowego obciążenia.   

Sieczkarnia może być wyposażona w podbieracz R3000 (do przygotowania sianokiszonki, bębnowo – grabiowy o szerokości 3 m), heder rotorowy do kukurydzy Kemper 445 (z kombajnów Don 680M i RSM1401/1403 o szerokości roboczej 4,5 m), podobny heder, ale typu Kemper 460 Plus (szerokość robocza 6 m), heder do zbioru traw (do cięcia traw do wysokości 1,5 m, szerokość robocza 5 m), podbieracz Up 300R (do przygotowania siana, szerokość 3 m), heder do zbioru kukurydzy na kiszonkę Grass Header 600 (zasadniczo do zbioru cienkołodygowych traw, z rotacyjnym aparatem tnącym, szerokość robocza 6 m).

Sieczkarnia ma aparat rozdrabniający z bębnem o średnicy 630 mm i częstotliwości obrotów 1200 obr/min.

Aparat wyposażony jest w automatyczny system ostrzący noże bębna. Konstruktorzy zauważyli bowiem, że podczas pracy na stępionych już ostrzach straty energii sięgają 30%, dlatego zapewnienie ostrych noży (dwudziestu czterech, ułożonych w układzie V) skutkuje zwiększeniem wydajności urządzenia, zaoszczędzeniem paliwa i poprawą warunków pracy operatora. System pozwala na ostrzenie noży oraz na ustawienie luzów między nożami i stalnicą bez potrzeby opuszczania miejsca roboczego.

Rostselmash podaje, że kolejnym atutem sieczkarni jest bezpośredni napęd aparatu rozdrabniającego, który powoduje, że moment obrotowy przekazywany jest bezpośrednio z silnika do aparatu rozdrabniającego, z minimalnymi zaledwie stratami, co pozwala na pełne wykorzystanie mocy silnika do procesu technologicznego i zaoszczędzenie paliwa. Sieczkarnia ma też czterowalcowy aparat zasilający, z czterema prędkościami podania masy i czterema długościami cięcia.

Między przednimi górnymi i dolnymi walcami, w położeniu bazowym notuje się odległość 24 mm, co wpływa na większą wydajność i dokładność pracy detektora metalu i kamieni – urządzenia z automatycznym załączaniem.

Wreszcie sieczkarnia posiada też uniwersalny system dodawania konserwantów – skoncentrowanych w przedziale od 3 do 6 litrów na godzinę (aparat ma dwa baki po pięć litrów) i jednocześnie - rozwodnionych konserwantów, w przedziale od 10 do 300 litrów w ciągu godziny (bak dla rozwodnionych konserwantów ma pojemność 390 litrów i do tego wyposażony jest w czujnik).

Operator sieczkarni pracuje w przestronnej kabinie serii Comfort Cab, z dodatkowym siedzeniem, klimatyzacją i lodówką, nie mówiąc już o podstawach – systemem monitorowania Adviser III i wygodnym rozłożeniem elementów systemu sterowania. Firma zapewnia, że operator nie tylko nie męczy się, ale nawet nie słyszy szumu towarzyszącego pracy.

(rtr) Paweł Okoński

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA