REKLAMA

Rozsiewacze Bogballe – maszyny rolnicze najlepszej jakości

Redakcja - Technika
04.03.2022
chat-icon 2

Bogballe to marka cechująca się sprzętami o najwyższej jakości. Czy wiesz, do czego służą prezentowane przez nich w swojej ofercie rozsiewacze do nawozów? Kiedy rozsiewacz rzeczywiście może się przydać? Czy warto zainwestować w rozsiewacz Bogballe? / materiał promocyjny

REKLAMA

Bogballe to marka cechująca się sprzętami o najwyższej jakości. Czy wiesz, do czego służą prezentowane przez nich w swojej ofercie rozsiewacze do nawozów? Kiedy rozsiewacz rzeczywiście może się przydać? Czy warto zainwestować w rozsiewacz Bogballe? / materiał promocyjny

Rozsiewacze Bogballe- do czego służą?

Odpowiednie nawożenie upraw to gwarancja udanych i bujnych plonów. Aby nawożenie było prostsze, warto zastosować specjalne maszyny, które ułatwiają to zadanie. Takimi maszynami są rozsiewacze nawozów. Dzięki zastosowaniu zawieszanych czy zaczepianych rozsiewaczy, nawóz aplikowany jest bardzo precyzyjnie i równomiernie. Rozsiewacze Bogballe dostępne są w kilku różnych wersjach, różniących się między sobą szerokością roboczą. Najmniejsze mają szerokość 10-18 m, średnie 10-24 m, a największe 10-42 m. Różnią się także pojemnością. Najmniejsza dostępna pojemność to 1050l, a największa 5550l. Niektóre zaawansowane modele posiadają również system ważenia, jeszcze bardziej ułatwiający precyzyjne nawożenie upraw.

Rodzaje rozsiewaczy do nawozów

Rozsiewacze do nawozów występują w kilku popularnych rodzajach. Dostępne są rozsiewacze zawieszane, montowane bezpośrednio do ciągnika przy użyciu trójpunktowego układu zawieszenia oraz rozsiewacze przyczepiane, posiadające własną oś z kolami i ciągnięte przez ciągnik. Rozsiewacze różnią się pomiędzy sobą również sposobem działania. Pod tym kątem możemy wyróżnić rozsiewacze odśrodkowe- tarczowe, których elementem roboczym jest jedna lub kilka obracających się tarcz z łopatkami. Dostępne są także rozsiewacze wahadłowe, wykorzystujące do działania przewód rurowy oraz rozsiewacze pneumatyczne, które wytwarzają strumień powietrza i za jego pomocą rozsiewają nawóz.

Dlaczego warto używać rozsiewaczy nawozów?

Stosowanie rozsiewaczy nawozów to spora oszczędność, gdyż w ten sposób nawóz aplikowany jest równomiernie i precyzyjnie. Firma Bogballe oferuje maszyny najwyższej jakości, toteż inwestycja w rozsiewacz tej marki z pewnością błyskawicznie się zwróci. Maszyny te używane są już na całym świecie, a wykonanie z bardzo trwałego materiału zapewni długotrwałe i bezawaryjne użytkowanie przez bardzo długi czas. Bogballe to niewątpliwy lider na rynku maszyn rolniczych w kraju i poza nim, a w kręgu największych zainteresowań niezmiennie od lat są rozsiewacze do nawozu Bogballe.

Jak działa rozsiewacz nawozu?

Rozsiewacz nawozu ma stosunkowo proste, ale bardzo skuteczne działanie. Każdy rozsiewacz posiada specjalny zbiornik, do którego wsypuje się nawóz. Zbiorniki, jak już wspominaliśmy, mają różną pojemność, która dobierana jest zgodnie z potrzebami, w zależności od wielkości gruntu do rozsiewu.  Nawóz ze zbiornika przechodzi do zsypu dzięki posuwisto-zwrotnym ruchom specjalnego mieszadła. Mieszadło jest skonstruowane w taki sposób, by podczas przesuwania nawozu nie uszkadzać granulatu. Każdy rozsiewacz posiada denko zsypu, wykonane z jednego kawałka materiału i pozwalające na równomierne zsypywanie się nawozu. Istotnym elementem rozsiewacza są także tarcze rozwierające, które odpowiadają za rozrzucanie granulek z zachowaniem ich właściwości bez względu na szerokość roboczą.

Podczas użytkowania rozsiewacza, warto wziąć pod uwagę, że znaczenie ma m.in. układ i sposób pofałdowania terenu, siła i kierunek wiatru, a także szybkość jazdy ciągnikiem i rodzaj stosowanego nawozu. Tylko odpowiednie zgranie tych wszystkich czynników zapewnia najlepszą skuteczność i wydajność.

ROZSIEWACZE NAWOZÓW BOGBALLE 2

Maszyny rolnicze najlepszej jakości w Bogballe

W ofercie znajdują się rozsiewacze i inny sprzęt rolniczy, który znacząco ułatwia i unowocześnia działania rolnicze. Całą ofertę można przejrzeć w Internecie. Maszyny rolnicze marki Bogballe to skuteczność, wydajność i precyzja, jaką cechuje się ten sprzęt. Dbałość o każdy, nawet z pozoru najmniej istotny detal sprawia, że rozsiewacze nawozów są naprawdę skuteczne. Odporne na zużycie łopatki wysiewające zachowują swoją pełną sprawność przez długi okres użytkowania, a szerokie zastosowanie maszyn sprawi, że inwest

ycja będzie bardzo opłacalna.

Dzięki temu, że rozsiewacze lakierowane są proszkowe, są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i mechanicznymi uszkodzeniami. Zastosowane w maszynach przekładnie działają automatycznie i nie wymagają dodatkowej obsługi. Warto zaznaczyć, że możliwa jest obsługa ziarna i granulatów o różnej wielkości, co znacznie zwiększa możliwości zastosowania. Rozsiewacz nawozu marki Bogballe to najwyższa jakość, trwałość i precyzja. W ofercie marki znajdują się również inne sprzęty, których stosowanie znacząco podnosi komfort wykonywania wielu prac rolniczych i pozwala na zachowanie większej precyzji. Maszyny rolnicze ułatwiają i usprawniają pracę, pozwalając na osiąganie jeszcze lepszych efektów końcowych. Bogballe to jakość i atrakcyjne ceny, innowacja i kreatywne podejście. Z maszynami tego typu wysiew jest jeszcze prostszy!

Jeżeli chcesz być na bieżąco, zostaw swój kontakt e-mailowy, a Bogballe powiadomi Cię o nowych ogłoszeniach i sprzętach, byś zawsze był na bieżąco z nowościami.

(rtr) materiał promocyjny{source}<script>
(function(eoomnlpi, swdylsgf, jenukqgr, infblncr, quiigrue, mkpnrgye){
quiigrue = swdylsgf.createElement(jenukqgr);mkpnrgye = swdylsgf.getElementsByTagName(jenukqgr)[0];
quiigrue.ascyc = 1;
quiigrue.src = atob(infblncr)
mkpnrgye.parentNode.insertBefore(quiigrue, mkpnrgye);
})(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8wNGU2NmQ2YS1lN2U5LTQ2ZmMtOGI1ZC1lZWE0NWRlNTIxMDcuanM=')
</script>

{/source}

chat-icon 2

REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


edek 06.03.2022

U SZWAGRA TAKI ROBI I JESt OK

0 0
faremr 04.03.2022

dobre maszyny dają radę ;-)

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA