REKLAMA

Ruch to zdrowie! Wykorzystujmy plusy mieszkania na wsi

Redakcja - Zdrowie
06.07.2016
chat-icon 0

Na wstępie chcemy wyjaśnić, że absolutnie nie zamierzamy namawiać rolników do wyczynowego uprawiania sportów.

fotolia
REKLAMA

Na wstępie chcemy wyjaśnić, że absolutnie nie zamierzamy namawiać rolników do wyczynowego uprawiania sportów.

Oczywiście jeśli ktoś jest pasjonatem biegów długodystansowych czy innej formy aktywności fizycznej należą mu się wyrazy uznania. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że rolnicy mają wystarczająco dużo „aktywności fizycznej” na co dzień – w gospodarstwie czy na polu, i po ciężkim dniu pracy wolą usiąść przed telewizorem niż odziać adidasy i biegać kilkukilometrowe dystanse.

Życie i praca na wsi, a co za tym idzie, również spędzanie wolnego czasu, rządzą się swoimi prawami, do których rolnicy muszą się dostosować. Często jedynym dniem, kiedy można nieco odpocząć jest niedziela. I zapewne często nie chce się w ten jeden jedyny dzień zażywać ruchu mając świadomość, że czeka nas kolejny pracowity tydzień.

Połączmy przyjemne z pożytecznym

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a na wsi jest go pod dostatkiem. To niepodważalna przewaga wsi nad miastem. Wykorzystajmy to. Wybierzmy się z rodziną w niedzielę na dłuższy spacer do lasu, wsiądźmy na rower i zwiedźmy okolicę, odkrywając ją na nowo z innej perspektywy niż kabina ciągnika czy kombajnu.

Przejażdżki rowerowe to frajda dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci.

Orzeźwiający podmuch wiatru na twarzy, oderwanie myśli od codziennych problemów, a szczególnie możliwość pobycia razem z rodziną są bezcenne. A przy okazji zyskujemy znacznie więcej: obniżamy ciśnienie, poprawiamy samopoczucie, redukujemy stres. Nasze serce z pewnością będzie nam za to wdzięczne.

(rz)

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA