REKLAMA

Ruszyły targi EuroAgro we Lwowie


We Lwowie rozpoczęły się pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro, organizowane przez Targi Kielce oraz ukraińską spółkę Gal-Expo. Wystawa obejmuje blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentuje polskich producentów sektora rolniczego

Targi Kielce
REKLAMA

We Lwowie rozpoczęły się pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro, organizowane przez Targi Kielce oraz ukraińską spółkę Gal-Expo. Wystawa obejmuje blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentuje polskich producentów sektora rolniczego

- Rozpoczynające się dzisiaj targi są drogą do zdobycia rynku Ukrainy. Nie tylko samymi produktami, ale również dzięki nowym kontaktom i wymianie doświadczeń, czego tutaj potrzebujemy – powiedział podczas uroczystości otwarcia targów EuroAgro Lwów Oleg Syniutka - przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. – Okręg lwowski jest bramą do wejścia na cały rynek ukraiński, który jest potężny i otwarty na zagospodarowanie, szczególnie w sektorze rolniczym – dodał.

{gallery}galerie/EUROAGRO LWOW GALERIA TARGI{/gallery}

Dwa lata trwały przygotowania prowadzone między Targami Kielce a ukraińskimi partnerami zainteresowanymi zorganizowaniem targów rolniczych we Lwowie.

- Nasze doświadczenie to 25 lat organizacji targów i wystaw. Choć podsumowywać targi będziemy mogli dopiero w sobotę, to patrząc na pierwszy dzień, widać, że pomysł był dobry, bo został również dobrze przyjęty. Hala i stoiska zaczynają się zapełniać zwiedzającymi  – mówił Dariusz Michalak, Dyrektor Grupy Projektów w Targach Kielce podczas konferencji prasowej w ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie.

Zarówno goście, jak i zwiedzający, którzy zdecydowali się wziąć udział w targach EuroAgro oraz towarzyszących im konferencjach skupionych w ramach programu Dni Polskiego Rolnictwa widzą potencjał w tego rodzaju wydarzeniach. Rolnictwo ukraińskie cechuje się ogromnym potencjałem, ale by się rozwijać potrzebuje również wsparcia i to szansa dla polskich przedsiębiorców, aby od obwodu lwowskiego rozpocząć międzynarodową współpracę w sektorze rolniczym.

- Bez partnerskiej współpracy polsko-ukraińskiej – Targów Kielce, spółki Gal-Expo i oddziału agroturystycznego obwodu lwowskiego, to wydarzenie by się nie odbyło. Dziękuję Targom Kielce za organizację tej wystawy i mam nadzieję, że to dopiero początek – tymi słowami gubernator obwodu lwowskiego zakończył swoje przemówienie podczas otwarcia Targów. 

Targi EuroAgro Lwów są wynikiem współpracy Targów Kielce i spółki akcyjnej Gal-Expo. Rozpoczynające się dziś wydarzenie potrwa do soboty 19 października.

Wystawa oraz Dni Polskiego Rolnictwa we Lwowie
W ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie swoje produkty prezentuje blisko 100 wystawców z Polski i Ukrainy.  Zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również konferencja „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”. Organizatorami konferencji zawartej w programie Dni Polskiego Rolnictwa jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód.

Portal rolniczy www.okiemrolnika.pl jest partnerem medialnym Targów EuroAgro we Lwowie

(rtr) źródło: Targi Kielce


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA