REKLAMA

Ryczałt w wysokości 225 euro na hektar – kto może ubiegać się o wsparcie?

Redakcja
18.08.2023
chat-icon 0

Trwający obecnie nabór wniosków w ramach płatności dla małych gospodarstw ma zastąpić następujące płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach eko-schematów).

fot. Paweł Pąk
REKLAMA

Do końca sierpnia ryczałt w wysokości 225 euro/ha mogą się ubiegać rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Do tej pory za pośrednictwem aplikacji internetowej do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło około 6 tysięcy żądań od zainteresowanych tym wsparciem.

Z kolei w sytuacji gdy żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw rolnik we wniosku o przyznanie płatności za rok 2023 ubiegał się także o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatność ONW, ekologiczną i rolno-środowiskowo-klimatyczną, wówczas poza ryczałtem może otrzymać pieniądze również z tytułu tych płatności.

ARiMR informuje, że aby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy za pośrednictwem PUE z wykorzystaniem aplikacji eWniosekPlus) przesłać skan lub zdjęcie oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Agencji. Termin mija 31 sierpnia 2023 r. Do tego dnia można będzie również wycofać złożone oświadczenie.

UWAGA! Ci rolnicy, którzy dostarczyli do tej pory te dokumenty w innej formie (e-mailem, w wersji papierowej do placówki ARiMR), powinni przed zakończeniem naboru złożyć oświadczenia przez aplikację eWniosekPlus.

(rpf) Źródło: ARiMR

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA