REKLAMA

Rzucał szczeniakami o drzewo, po czym jeszcze żywe zakopał na swojej posesji…

Znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo ścigane z urzędu, jednak poza aspektami prawnymi takiego czynu zawsze pojawia się pytanie jak można dopuścić się przemocy wobec zwierząt, które człowiekowi nie wyrządziły żadnej krzywdy. To po prostu okrucieństwo i nie bójmy się użyć mocniejszych słów, a określenie niektórych takich działań jako bestialstwo jest co najmniej adekwatne.

fot. Adobe Stock
Redakcja 30.08.2023 chat-icon0

REKLAMA

Zgłoszenie o szczeniakach zakopanych na terenie jednej z posesji powiatu nowodworskiego (województwo pomorskie) wpłynęło do tamtejszej policji 25 sierpnia o godzinie 19:00. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że tego makabrycznego czynu dokonał 49-letni mężczyzna.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci dzięki świadkom zdarzenia bardzo szybko znaleźli miejsce, w którym zostały zakopane szczenięta. Funkcjonariusze odkopali szczeniaki, a jednego z nich zdołali uratować, niestety drugi już nie żył, a trzeci został najprawdopodobniej odkopany i przeniesiony w inne miejsce przez suczkę, która była matką tych zwierząt.

Mężczyzna, który zakopał zwierzęta miał się wcześniej wykazać wyjątkowym okrucieństwem, bowiem świadkowie zeznali, że rzucał szczeniętami o drzewo. Podejrzany o znęcanie nad zwierzętami 49-letni mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany i ogłoszono mu zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Uratowany pies wraz z matką szczeniaków został przekazany pod opiekę jednego z członków rodziny, który zobowiązał się nimi zaopiekować, a ostatecznie psy trafiły pod opiekę pracowników schroniska.

Motywy zachowania podejrzanego oraz dokładnie przebieg i okoliczności tego zdarzenia są obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Środki zapobiegawcze zastosowane wobec mężczyzny przez prokuratora to dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

(rpf) Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA