REKLAMA

Samochód osobowy uderzył w ciągnik rolniczy

Redakcja
17.02.2024
chat-icon 0

Okazuje się, że praca w gospodarstwie rolnym to nie tylko uprawa roślin i hodowla zwierząt. To również przemieszczanie się pojazdami rolniczymi po drogach publicznych, gdzie na gospodarza również czyha wiele zagrożeń.

REKLAMA

Przekonał się o tym na własnej skórze kierujący ciągnikiem rolniczym marki Claas, który rankiem 16 lutego 2024 roku przemieszczał się ulicą Okrężną w miejscowości Pólko (województwo wielkopolskie, powiat szamotułski, gmina Szamotuły). W pewnym momencie w jadący prawidłowo ciągnik uderzył z dużą siłą samochód osobowy marki Mercedes.

Siła uderzenia była tak duża, że ciężki ciągnik przewrócił się na bok. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, obaj prowadzący pojazdy, przy pomocy świadków zdarzenia opuścili swoje pojazdy. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł obrażeń.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło z pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Na miejsce kolizji zostały zadysponowane odpowiednie siły i środki, w tym zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy bojowe z OSP Bytyń, OSP Otorowo oraz Policja.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, rozłączyli akumulatory, przeprowadzili sorpcję płynów eksploatacyjnych, Druhowie pomogli również Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

- W działaniach ratowniczych brały udział zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja. Przyczyny zdarzenia ustala Policja – informuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

(rpf) Źródło: KP PSP Szamotuły

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA