REKLAMA

Spłonęła obora. Strażacy ratowali zwierzęta

Redakcja
21.05.2024
chat-icon 0

Prawdziwie letnia aura a wraz z nią wielotygodniowy brak opadów to idealne warunki do zaprószenia ognia. Niestety, co kilka dni podajemy informacje o kolejnych pożarach w zabudowaniach gospodarczych.

REKLAMA

Ogień w jednym z gospodarstw w powiecie augustowskim pojawił się 19 maja 2024 roku krótko przed godziną 17:00. Chwilę później do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie wpłynęła informacja o pożarze zabudowań obory w gospodarstwie rolnym w miejscowości Kukowo (województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Bargłów Kościelny).

Przybyli na miejsce zdarzenia pierwsi strażacy zastali budynek obory z całym poddaszem objętym ogniem. W chwili wybuchu pożaru w oborze przebywało około 150 szt. bydła. Ratownicy najpierw zabezpieczyli miejsce zdarzenia, została odłączona energię elektryczną. Z płonącego budynku ewakuowano pozostałą część bydła. Przystąpiono również do ochrony przed ogniem budynków zagrożonych w sąsiedztwie. 

Gdy ogień został stłumiony a budynki oddymione, przystąpiono do rozbiórki połaci dachowej, ze względu na dużą ilość materiału palnego na poddaszu budynku oraz nadpaleniu konstrukcji dachu.

- W trwającej niemal 9 godzin akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie oraz Ełku oraz 13 zastępów pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - informuje st. kpt. Paweł Bukrejewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

(rpf) Źródło: KP PSP Augustów

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA