REKLAMA

Sprzedaż samochodu. Czy można przyspieszyć ten proces? 

Redakcja - Elektronika i motoryzacja
17.11.2022
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Masz samochód, który zalega Ci na parkingu? Powiększyła Ci się rodzina i musisz wymienić go na większy? A może potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Bez względu na to, z jakiego powodu sprzedajesz swoje stare auto, z pewnością chcesz to zrobić szybko, prosto i bezpiecznie.

fot. Materiały promocyjne
REKLAMA

Masz samochód, który zalega Ci na parkingu? Powiększyła Ci się rodzina i musisz wymienić go na większy? A może potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Bez względu na to, z jakiego powodu sprzedajesz swoje stare auto, z pewnością chcesz to zrobić szybko, prosto i bezpiecznie.

Jeśli decydujesz się sprzedać samochód na własną rękę, musisz go najpierw wycenić, dokładnie posprzątać, zrobić zdjęcia, wystawić ogłoszenie w internecie (zazwyczaj płatne), zebrać dokumentację techniczną i wreszcie – przygotować się na liczne telefony i spotkania z potencjalnymi nabywcami. 

Co, jednak jeśli nie mamy na to wszystko czasu, a negocjacje z obcymi ludźmi i rozmowy na temat stanu technicznego auta nas stresują? Czy jest jakiś prostszy sposób, by sprzedać używane auto? Bez wielu formalności, z minimalnym nakładem pracy i przy niewielkich kosztach? A i owszem!  

Z pomocą przychodzi 3-2-1 SPRZEDANE! – nowa usługa na polskim rynku motoryzacyjnym, która obejmuje:

  • błyskawiczną i zupełnie darmową wycenę samochodu online, 

  • wizytę w punkcie inspekcji, aby odsprzedać auto w prosty, transparentny i bezpieczny sposób podczas jednego spotkania. 

Punkty stacjonarne, w których można sprawdzić i sprzedać auto zlokalizowane są po całej Polsce, m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu.  

Wyceń swój samochód online >

Jest to idealna opcja dla osób, które chcą szybko sprzedać auto i przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa – zarówno od strony prawnej, jak i finansowej. 

mapa 321 sprzedane

Sprzedaż auta na własną rękę

3-2-1 SPRZEDANE! to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób, by sprzedać samochód. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z pośrednika zawsze będzie mniej korzystne cenowo. Pozbędziemy się auta szybko i wygodnie, ale coś za coś – kwota, którą otrzymamy, będzie nieco niższa niż realna wartość rynkowa. 

Z tego powodu wiele osób decyduje się sprzedać auto samodzielnie. Pierwszy dylemat, przed którym wtedy stają, to oszacowanie jego wartości. Zbyt wysoka cena odstraszy potencjalnych nabywców, zbyt niska – wzbudzi podejrzenia co do przeszłości auta. Aby zrobić to dobrze, warto sprawdzić podobne oferty. W ten sposób poznamy średnią cenę dla danego modelu i rocznika. Aby jednak określić rzeczywistą wartość pojazdu, musimy wziąć pod uwagę też inne czynniki, takie jak stan techniczny, pochodzenie i przebieg.

Kolejny krok to przygotowanie samochodu. Aby podnieść jego wartość, warto posprzątać wnętrze – odkurzyć tapicerkę, uprać dywaniki, opróżnić bagażnik i wszystkie schowki. Należy też dokładnie umyć karoserię oraz każdą szybę. W przypadku droższych samochodów można oddać auto w ręce profesjonalistów. Trzeba jednak pamiętać, że podstawowy pakiet detailingowy, obejmujący mycie, aplikację wosku i pranie tapicerki to koszt ok. 600 zł. 

czyszczenie auta

Gdy nasze auto jest już lśniące i pachnące, czas na sesję fotograficzną. Większość z nas kupuje oczami, więc atrakcyjne zdjęcie to połowa sukcesu przy sprzedaży. Najlepiej wykonać je w ładny, słoneczny dzień, wybierając miejsce z jednolitym tłem. Pamiętaj, by sfotografować auto z każdej strony. Nie zapomnij też o wnętrzu. Pokaż kokpit i najważniejsze elementy wyposażenia (np. kierownicę, fotel, silnik). 

Kolejny etap to publikacja ogłoszenia. Trzeba stworzyć porządny opis stanu technicznego, skompletować historię serwisową i poinformować, co jest do ewentualnego zrobienia – np. zakup nowego akumulatora, czy wymieniana opon. Pamiętaj, że sprzedawca odpowiada za to, co napisał. Jeśli coś przemilczymy lub podkoloryzujemy – kupujący może to potem wykorzystać i rościć swoich praw powołując się na prawo rękojmi. 

Ostatni – dla wielu najmniej przyjemny – etap sprzedaży auta to spotkania z potencjalnymi nabywcami. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, umawiaj je w miejscach publicznych i to najlepiej z monitoringiem. Miej też przy sobie gotową umowę. Warto w niej opisać wszystkie wady pojazdu. Ochroni Cię to później przed ewentualnymi zarzutami. Po udanej transakcji – koniecznie zgłoś ten fakt w Wydziale Komunikacji i u ubezpieczyciela.

sesja auta

Sprzedaż auta przez pośrednika 

Biorąc pod uwagę wieloetapowość i stopień skomplikowania procesu sprzedaży auta na własną rękę, nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na usługi pośredników. Szczególnie jeśli chcemy sprzedać samochód od ręki, bez tracenia czasu na telefony, negocjacje, jazdy próbne i wizyty na stacjach diagnostycznych.  

Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą usługa 3-2-1 SPRZEDANE!?

  • Szybka i bezpłatna wycena

Podczas spotkania Inspektor weryfikuje dokumenty i ocenia stan techniczny samochodu pod kątem ok. 200 kryteriów. Na tej podstawie wycenia samochód. To nas jednak w żaden sposób nie obliguje do sprzedaży. Zarówno wycena online, jak i ta na stacji inspekcji jest całkowicie darmowa.

Dodatkową zaletą tej usługi jest fakt, że nie musimy martwić się, co zrobić po sprzedaży auta. Dedykowany opiekun dopełni za nas wszelkich formalności – nawet tych związanych z wypowiedzeniem polisy. Dzięki temu odzyskamy część pieniędzy za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Sprzedaż samochodu osobie prywatnej podlega prawu rękojmi. Oznacza to, że jeśli w ciągu 2 lat od zakupu kupujący odkryje wadę zatajoną, może zażądać zwrotu części lub nawet całości zapłaconej kwoty. Korzystając z usług 3-2-1 SPRZEDANE!, prawo rękojmi nas nie obowiązuje. 

Umów się na darmową inspekcję >

inspekcja

3-2-1 SPRZEDANE! Sprzedaż auta w 3 krokach 

Celem usługi 3-2-1 SPRZEDANE! nie jest odsprzedaż auta po najlepszej możliwie cenie, ale ułatwienie i przyspieszenie całego procesu. Wystarczą 3 proste kroki:

Krok 1: Wycena samochodu online 

Na początku dokonujemy wstępnej wyceny online na stronie 321sprzedane.pl. Wystarczy wpisać markę, model, rocznik, rodzaj wykończenia, przebieg oraz dane kontaktowe. Nie powinno zająć to więcej niż 30 sekund. Potem wybieramy najbliższy punkt inspekcji i dogodny termin inspekcji.

Krok 2: Wizyta w punkcie inspekcji 

Drugi krok to wizyta w punkcje inspekcji. Na takie spotkanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, dokument potwierdzający ubezpieczenie pojazdu i komplet kluczyków. Na spotkaniu odbędą się oględziny auta, weryfikacja dokumentacji i jazda testowa. Na tej podstawie otrzymamy wycenę.

Krok 3: Sprzedaż samochodu 

Jeśli cena będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, będziesz mógł podpisać umowę kupna-sprzedaży nawet podczas tej samej wizyty. Tuż po tym zostanie zlecona płatność. Pieniądze trafiają na nasze konto bankowe zazwyczaj w ciągu 48h, choć w praktyce dzieje się to już po kilku godzinach od wizyty.

wybor auta

3-2-1 SPRZEDANE! – jako część OTOMOTO – stanowi alternatywę dla tradycyjnych sposobów sprzedaży auta. To idealna opcja dla osób, które pragną zaoszczędzić czas lub nie czują się wystarczająco kompetentni w kwestii motoryzacji, by prowadzić negocjacje i długie rozmowy na ten temat z kupującymi. 

Wpis powstał we współpracy z 3-2-1 SPRZEDANE!

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA