REKLAMA

Świętokrzyskie: Pożar wiatraka po uderzeniu pioruna

Redakcja
23.06.2023
chat-icon 0

Z nietypową akcją gaśniczą mieli do czynienia strażacy z powiatu włoszczowskiego. Nie dość, ze płonęła gondola wiatraka służącego do pozyskiwania energii, która znajdowała się na wysokości 36 metrów, to we znaki dawała się pogoda uniemożliwiając chwilami akcję ratowniczą.

REKLAMA

Informacja o płonącym wiatraku wpłynęła 23 czerwca 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie (województwo świętokrzyskie).

Pierwsze zastępy strażaków, które dotarły na miejsce potwierdziły, że z gondoli turbiny wiatrowej stojącej na polu wydobywa się dym oraz widoczny jest ogień. Nie dość, że gondola znajdowała się na wieży na wysokości 35 metrów, to ze względu na przechodzącą nad terenem akcji burzę z silnymi podmuchami wiatru oraz grząski grunt nie było możliwości sprawienia podnośnika hydraulicznego oraz podjęcia działań gaśniczych. Spadające części palącej się gondoli były dodatkowym zagrożeniem dla ratowników.

Zdecydowano, że miejsce zostanie zabezpieczone i dozorowane przez strażaków. Na bieżąco monitorowano też płonącą gondolę przy pomocy kamery termowizyjnej. Gdy pożar ustał i temperatura spadła, strażacy mogli zakończyć swoje działania na miejscu zdarzenia.

mł. bryg. Paweł Mazur
2023-06-22 KP PSP Włoszczowa

Obecni na miejscu zdarzenia świadkowie relacjonowali, że przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne.

Działania przy zdarzeniu trwały niemal trzy godziny. Wzięło w nich udział 6 zastępów PSP i OSP 16 strażaków-ratowników.

(rpf) Źródło: KP PSP Włoszczowa

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA