REKLAMA

Szwajcaria: Roślinne jaja już w sprzedaży

fotografia ilustracyjna

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Migros, będące największym detalistą w tym kraju, zajmujące się międy innymi produkcją artykułów spożywczych, wprowadziło właśnie do sprzedaży tzw. roślnne jaja. To zapewne coś co może zainteresować tych, którzu szukają odpowiedników produktów pochodzących od zwierząt.

fot. Adobe Stock
28 listopada 2021 chat-icon0

REKLAMA
fotografia ilustracyjna[/caption]

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Migros, będące największym detalistą w tym kraju, zajmujące się międy innymi produkcją artykułów spożywczych, wprowadziło właśnie do sprzedaży tzw. roślnne jaja. To zapewne coś co może zainteresować tych, którzu szukają odpowiedników produktów pochodzących od zwierząt.

Produkt dostępny pod nazwą „V-Love the Boiled” to w rzeczywistości produkt z roślin przypominający zwykłe jajko na twardo. Żółtko pochodzenia roślinnego zostało otoczone zewnętrzną białą częścią wytworzoną z białka sojowego. „Roślinne jaja na twardo” są produkowane w Szwajcarii przez ELSA – spółkę zależną Migros.

Zewnętrzna biała „skorupa” jest wytworzona z białka sojowego, a żółtko jest pochodzenia roślinnego. Produkt został stworzony we własnym zakresie. V - Love to marka, której właścicielem jest firma Migros, dostarcza konsumentom produkty roślinne i wegetariańskie.

Jaja można kupić w opakowaniu zawierającym cztery sztuki za 4,4 CHF (frank szwajcarski). Po przeliczeniu na złotówki daje to nam kwotę około pięciu złotych za sztukę. Nie wiemy jak bardzo ten substytut jaja przypomina w smaku oryginał. Wiemy natomiast, że ze względu na stale rosnącą liczbę osób zainteresowanych spożywaniem produktów roślinnych zastępujących mięsne oryginały, rośnie również rynek i liczba producentów oraz dostawców takiej żywności.

REKLAMA
Rynek produktów dla wegetarian rośnie z roku na rok, a dynamika stale rośnie. Każdy z nas spotyka się codziennie na półkach sklepowych z wegańskimi odpowiednikami praktycznie wszystkich produktów mięsnych oraz pozostałych pochodzenia zwierzęcego, jak chociażby mięso, mleko i produkty mleczne. Wartość rynku wege w 2020 roku wyniosła 441 mln złotych, największym zainteresowaniem cieszyły się mleka roślinne, dania gotowe typu wege burgery, czy falafele oraz pasty kanapkowe – podaje firma badawcza Nielsen.

(rpf) Paweł Pąk / Źródło: KIPDiP, Nielsen


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Przemycali narkotyki w ziemniakach

Redakcja 2 czerwca 2023 chat-icon0

Dwudziestu podejrzanych, w tym 6 osób w Hiszpanii i 14 w Polsce i zabezpieczenie pięciu  sfałszowanych dokumentów potwierdzających tożsamość, pieniędzy oraz biżuterii to efekt wspólnej akcji służb. Śledztwo w sprawie jest prowadzone przez zachodniopomorski pion PZ Prokuratury Krajowej.

Prokuratorzy we współpracy z policją ustalili, że na terenie województwa lubuskiego od kilku lat działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się na szeroką skalę wewnątrzwspólnotowym przewozem środków odurzających i substancji psychotropowych z Hiszpanii, przez Niderlandy i Niemcy do Polski.

Przykrywką dla przemytu narkotyków był przewóz mrożonych owoców i warzyw

Przestępcza działalność była zakamuflowana pod przykryciem legalnie działającej firmy przewożącej owoc

REKLAMA

FPP: Ryzyko przejęcia polskich firm rodzinnych przez podmioty zagraniczne

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon1

Alarmujące dane przedstawiła Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) rekomendująca utworzenie programu pomocowego dla przedsiębiorstw prowadzących skup i osuszanie ziarna kukurydzy od polskich rolników. Znaczna ilość suchego ziarna napłynęła od końca 2022 roku z ogarniętej wojną Ukrainy. W konsekwencji praktycznie niemożliwe stało się sprzedanie polskiego ziarna, w szczególności tego, które jest przechowywane w rękawach. Obecnie Cena suchego ziarna kukurydzy to obecnie około 800 złotych za tonę netto. Jak podkreśla FBB, opisane powyżej czynniki spowodowały, że zaległości na rzecz polskich rolników przez firm skupujące mokrą kukurydzę sięgają do 100 do 150 mln zł.

FPP proponuje następujące kryteria programu pomocowego:
- środek pomocowy: rekompensata do wysuszonego ziarna kukurydzy ok. 350 zł./t. (wg. obecnych notowań), które musiało być przechowywane ze względu na brak możliwości szybkiego zbycia (czyli ziarna nabytego po wyższych cenach),
- beneficjenci: przedsiębiorstwa skupujące i osuszające zia

REKLAMA