REKLAMA

Szybowiec wylądował w polu kukurydzy – radiowóz w roli holownika

Redakcja
12.06.2023
chat-icon 2

Szybowiec nie ma silnika więc w sytuacji gdy nie jest w stanie lecieć unoszony siłą wiatru, musi gdzieś awaryjnie lądować. Prawdopodobnie taki właśnie scenariusz doprowadził do pojawienia się statku powietrznego w polu kukurydzy.

fot. KPP Wschowa
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 10 czerwca 2023 roku w miejscowości Konradowo (województwo lubuskie, powiat wschowski, gmina Wschowa). Około godziny 20:00 patrolujący okolicę policjanci jadąc drogą krajową numer 12 zauważyli idącą w ich stronę kobietę, która poinformowała funkcjonariuszy, że wylądowała w polu kukurydzy i potrzebuje pomocy w wyciągnięciu i przetransportowaniu maszyny na drugą stronę ruchliwej drogi.

Policjanci nie zwlekając ani minuty dłużej podjęli się temu zadaniu i pomogli pilotce z Poznania. Podczepiając linkę do haka holowniczego powoli wciągnęli samolot z pola kukurydzy na teren stacji paliw. Choć cała sytuacja mogła wyglądać niebezpiecznie pilotce nic się nie stało, a cała akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie

Nadkomisarz Maja Piwowarska
2023-06-10 Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Policjanci zaznaczają, że sobotnie zdarzenie kolejny raz udowadnia, że maksymę „Pomagamy i chronimy” funkcjonariusze stosują nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach.

W komunikacie prasowym z KPP we Wschowie nie podano informacji i tym, czy o szkodach wyrządzonych przez szybowiec poinformowano właściciela pola oraz czy w raporcie z miejsca zdarzenia policjanci chociażby ogólnie ocenili zakres wyrządzonych przez szybowiec szkód.

(rpf) Źródło: KPP Wschowa

chat-icon 2

REKLAMA

Polecane

Komentarze (2)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


13.06.2023

Kto zapłaci za straty rolnikowi

0 0
marek 12.06.2023

"spece" od holowania ;-)

1 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA