22,5°C

reklama
banner_750x90
reklama
Zdarzenie miało miejsce po południu 7 czerwca 2021 roku w gminie Żyrzyn (woj. lubelskie, pow. puławski). Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Puławach został powiadomiony o kolizji autobusu miejskiego i ciągnika rolniczego.
Na rynku od kilku miesięcy obserwuje się niesłabnący popyt na ciągniki zarówno nowe, jak i używane. Sprawdź, które marki i modele ciągników są wybierane najchętniej przez osoby prywatne i firmy.
Skradziony z terenu Niemiec ciągnik firmy Massey Ferguson z kosiarką został zlokalizowany w Polsce. Dzięki międzynarodowej współpracy pojazd o wartości ponad miliona złotych udało się szybko odzyskać.
W sezonie prac polowych, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ciągniki, kombajny i maszyny rolnicze stają się uczestnikami ruchu drogowego, korzystają bowiem z dróg publicznych jadąc na pola często mocno rozproszone i oddalone od gospodarstw.
Okazuje się, że aby ukraść ciągnik rolniczy, nie wystarczy go odpalić, ale trzeba jeszcze umieć go prowadzić. Przekonał się o tym 24-letni złodziej, który wykorzystując fakt, że kluczyki znajdowały się w stacyjce, chciał ukraść ciągnik. Jednak brak umiejętności kierowania taką maszyną uniemożliwiły mu wyjazd z posesji.
Do pożaru doszło nocą 9 maja 2021 roku przed godziną 23:00, wtedy też ratownicy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępicach oraz Biesowicach zostali zadysponowani do wyjazdu na jedno z pól w miejscowości Przytocko (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Kępice.
Krajowa Rada Izb Rolniczych uzyskała informacje dotyczące nieprawidłowości w sprzedaży ciągników, które mogły być nielegalnie wprowadzone do obrotu. Według danych z CEPiK, na ciągniki w korzystnych cenach za to bez ważnych świadectw homologacji dało się nabrać kilka tysięcy rolników.
Do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym doszło 4 maja 2021 roku w miejscowości Wysiadłów (woj. Świętokrzyskie, powiat sandomierski, gmina Wilczyce).
- Kwiecień to kolejny dobry miesiąc dla dealerów ciągników. Po raz drugi w tym roku notujemy wynik ponad 1000 szt. – dokładnie 1221. To mniej niż przed miesiącem, ale znacznie więcej niż w kwietniu 2020 roku, kiedy to zarejestrowano 725 szt. nowych ciągników. Zatem mówimy o wzroście o 496 szt., czyli o 68% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wczesniej. Od początku roku zarejestrowano 4091 szt. nowych ciągników. To o 1252 szt. więcej niż w tym samym okresie w roku 2020. Tegoroczny wynik oznacza wzrost o 44,1% - informuje w komunikacie prasowym Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
IF Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie. Valtra G135 zwyciężyła w kategorii Pojazdy za design produktu.
reklama
reklama

RSS Module