fbpx

Ciągniki - nowości rolnicze

Prawdopodobną przyczyną tego wypadku była opona przyczepy rolniczej wypełnionej zbożem, która pękła podczas jazdy w zestawie z ciągnikiem. To przykład, że wypadki przy pracy w rolnictwie przytrafiąją się również na drogach publicznych.
Pożar to jeden z najbardziej niszczycielskich żywiołów, bowiem ogień, którego w porę nie powstrzymamy potrafi doszczętnie zniszczyć wszystko co jest nim objęte.
Zmiana na rynku wtórnym ciągników rolniczych w Polsce w stosunku do 2021 roku to zaledwie 37 sztuk mniej (0,5%). Jest to symboliczna różnica, możemy więc mówić o utrzymaniu sprzedaży na tym samym poziomie. Jest to sytuacja całkowicie odmienna od tej z którą mamy do czynienia w przypadku nowych ciągników rolniczych, gdzie niektóre marki odnotowały nawet 40-procentowy spadek w stosunku do zeszłego roku.
Na drogi wraz z wiosenną aurą wyjechało dużo więcej pojazdów rolniczych, w tym ciągników z zaczepionymi maszynami do uprawy gleby, które są szersze od samego traktora, zajmując większą część pasa drogowego.
To pierwszy miesiąc ze spadkiem w rejestracji nowych ciągników rolniczych po długim okresie wzrostów. Jeszcze w styczniu 2022 roku pisaliśmy o kontynuacji trendu wzrostowego, tymczasem marzec przyniósł zmianę, a być może nowy kierunek, który prawdopodobnie będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach. Spadki czołowych marek sięgaja nawet 40% r/r.
Wraz z nadejściem wiosny na drogach publicznych pojawia coraz więcej pojazdów i maszyn rolniczych. Użytkownicy tych pojazdów powinni zadbać o ich prawidłowy stan techniczny aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Powinni też przestrzegać przepisów.
Jazda za wolno poruszającym się pojazdem rolniczym to sytuacja, która wymaga cierpliwości i rozsądku. Ciągniki i pojazdy ronicze nie mają dróg przeznaczonych tylko dla siebie i przemieszczając się korzystają z dróg publicznych tak jak pozostali użytkownicy.
W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym dwie osoby trafiły do szpitala. W momencie zderzenia ciągnik skręcający w lewo w drogę podporządkowaną zderzył się z wyprzedzającą go w tym czasie osobówką.
Podczas pracy w gospodarstwie rolnym trzeba być przygotowanym na różne sytuacje, również na wypadki i zdarzenia losowe, których nie da się przewidzieć, a ich kosekwencje mogą być bardzo poważne.Jednym z takich zagrożeń jest pożar zabudowań lub maszyn, niestety ogień to bardzo niszczycielski żywioł i trudno go ujarzmić.
Po miesiącach rekordowych wyników w rejestracji nowych ciągników rolnicych na terytorium Polski przyszedł czas na wyhamowanie trendu wzrostowego.

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.