2.2°C

reklama
banner_750x90
reklama
John Deere wprowadza na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. - Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są nie tylko mocniejsze i wydajniejsze, lecz także bardziej inteligentne. Dzięki temu operatorzy i kierownicy gospodarstw rolnych będą mogli korzystać z kolejnych usprawnień w zakresie łączności sieciowej i automatyzacji – zapewnia producent.
Bez uprawnień do kierowania, na niezarejestrowanym ciągniku, dodatkowo z układem kierowniczym wiązanym na sznurku - tak poruszał się traktorzysta po jednej z miejscowości w gminie Serniki w województwie lubelskim. Stan kierującego również budził wątpliwości co do poruszania się.
Generalny remont ciągnika to zawsze poważna decyzja, bowiem trzeba mieć przygotowane nie tylko środki finansowe, ale również czas i dużo cierpliwości. Jeśli chcemy przeprowadzić wszystkie naprawy i renowację samodzielnie, nieodzowna jest również wiedza i umiejętności.
26-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego (woj. lubelskie) wraz ze swoim przyszłym teściem boleśnie przekonali się, że zakupy trzeba robić z bardzo dużą rozwagą. W jednym z serwisów aukcyjnych znaleźli ogłoszenie sprzedaży ciągnika rolniczego.
Kupno ciągnika powinno być przemyślaną decyzją, bez względu na skalę prowadzonej działalności. Czy możliwe jest utrzymanie wartości ciągnika mimo upływu kilku lat? Sprawdzamy to na przykładzie maszyny ze średniego segmentu.
Ciągnik został kupiony we Francji jako nowa maszyna na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w wersji eksportowej oznaczonej symbolem „M”. Pracował tam jako maszyna do utrzymania zieleni, głównie koszenia rowów.
Popularna Valtra serii A, dwukrotny laureat nagrody the Machine of the Year w latach 2017 i 2019, przechodzi do piątej generacji. Gama ciągników jest już dostępna z wieloma nowymi funkcjami, o które prosili klienci.
Początek roku zaczyna się całkiem obiecująco. W styczniu zarejestrowano 613 nowych ciągników i jest to lepszy wynik niż przed rokiem, kiedy to zarejestrowano 597 szt. Nie jest to może znaczący wzrost, bo tylko o 16 szt., co w rezultacie daje wzrost o 2,7%. Patrząc jednak na dwa lata do tyłu, kiedy zarejestrowano tylko 377 szt., wynik ten wydaje się być całkiem przyzwoity.
W 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować legendarny ciągnik URSUS C-330M, któy potocznie nazywany również „trzydziestką”. Ciągnik ma 29 lat, a na licytację na platformie Allegro wystwiła go firma Dawtona obchodząca w 2021 roku 30-lecie swojej działalności w Polsce.
Na rynku ciągników używanych nie udało się nadrobić strat po wiosennym zamknięciu gospodarki, kiedy to wyraźnie notowaliśmy mniejszy ruch na rynku wtórnym.
reklama

Ogłoszenia

RSS Module