fbpx
Case IH Puma 150 – czy to trwały i niezawodny wybór dla Twojego gospodarstwa? fot. Case IH

Case IH Puma 150 – czy to trwały i niezawodny wybór dla Twojego gospodarstwa?

Napisał  Gru 24, 2022

Ciągnik Puma 150 stanowi bardziej trwałą i niezawodną wersję modeli Puma X lub Multicontroller. Maszyna została pozbawiona automatycznych i elektronicznych elementów, które wymagają specjalistycznego serwisu.

Model Case IH Puma 150 to duży zapas mocy, która jednocześnie zapewnia niskie zużycie paliwa i spełnia surowe normy emisji spalin.

Ten model ciągnika posiada wiele ergonomicznych rozwiązań - lepsze mocowanie zaczepu, regulacji TUZ-a czy wygodną linkę zamykania pokrywy.

Case IH Puma 150 – jak prezentuje się na tle innych ciągników?

Ciągnik Puma 150 stanowi w pewnym sensie powrót do przeszłości, ponieważ zastosowano w nim sprawdzone rozwiązanie w postaci półautomatycznej przekładni z 6 stopniami. W tym wypadku liczy się przede wszystkim prostota obsługi, której próżno jest szukać w traktorach wyposażonych w automatyczne przekładnie lub skrzynie bezstopniowe.

Ten model maszyny rolniczej odznacza się także niskim profilem dachowym z 4 reflektorami halogenowymi oraz dodatkowym otworem drzwiowym z prawej strony. Ta wersja Pumy jest pozbawiona tylnej wycieraczki, ma też zwykłą - standardową wersję fotela. Uproszczona jest także kontrola systemu hydrauliki na zewnątrz maszyny, ponieważ ta wymaga mechanicznego sterowania.

W pakiecie znajduje się WOM 540/1000 wyposażony w 2 biegi, układ amortyzacji kabiny operatora czy automatyczny system sterowania kierownicą. To ostatnie rozwiązanie umożliwia lawirowanie między różnymi położeniami układu kierowniczego, zależnie od charakteru wykonywanej pracy.

Ta zmiany w stosunku do innych ciągników marki IH Case - chociażby Pumy X lub Pumy Multicontroller to ukłon w stosunku do użytkowników, którzy sobie niezawodność i proste rozwiązania, o które można zadbać samodzielnie – bez pomocy mechanika. Znajduje to także swoje odzwierciedlenie w cenie – Puma 150 jest tańsza o kilkadziesiąt tysięcy złotych w stosunku do bardziej rozbudowanych ciągników IH Case w tym przedziale mocy. 

Jakie rozwiązania wykorzystano w modelu Case IH Puma 150?

Case IH Puma 150 jest maszyną przeznaczoną dla rolników, którzy cenią przede wszystkim efektywność i bezproblemową eksploatację. Tak jak wszystkie modele z serii 140 – 175, także “150” została wyposażona w innowacyjny system ATS z recyrkulacją spalin. Maszyna zachowała wysoki poziom mocy, a jednocześnie spełnia rygorystyczne normy Stage IV, dzięki czemu nie truje niepotrzebnie środowiska. Ma przy tym mniejszą paliwożerność, wysoką wydajność i nie trzeba jej często konserwować.

Niektóre z rozwiązań, które zostały wykorzystane w modelu Case IH Puma 150, to:

  • 6 – cylindrowy silnik - posiada pojemność 6,7 litra i maksymalnej moc 150 KM. Jego konstrukcja jest przystosowana do niższego zużycia paliwa, bez potrzeby obniżania wydajności,
  • system Common Rail - zapewnia oszczędność wydatku materiałów pędnych poprzez komputerowe sterowanie pracą wtryskiwaczy paliwa. To rozwiązanie działa przy maksymalnych wartościach ciśnienia rzędu 1300 – 1600 bar,
  • przekładnia Semi Powershift Active Drive 6 - została wyposażona w 6 biegów. W wersji rozszerzonej można też spotkać rozwiązania automatyczne – 19 biegową przekładnię Full Powershift lub CVT. Ta ostatnia opcja zapewnia wysoki komfort podczas poruszania się ciągnika i większą stabilność podczas zmiany tempa jazdy,
  • wydajny system hydrauliczny - wyposażony w niezwykle wydajną pompę z przepływem do 110 litrów na minutę. Zapewnia efektywne korzystanie z różnych maszyn i urządzeń podczepianych pod 4 różne zawory zewnętrznej hydrauliki.

Model Case IH Puma 150 jest ciągnikiem o dużej mocy i wydajności, który został zaprojektowany do pracy w różnych warunkach. Oferuje szeroki zakres możliwości, a jego cechy i rozwiązania techniczne sprawiły, że zdobył 3-lokatę wśród najczęściej wybieranych ciągników w pierwszym półroczu 2022 w Polsce. Uplasował się na tej pozycji wśród maszyn o mocy od 120 do 189 KM.

Co sprawia, że rolnicy wybierają Pumę 150?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne to nie wszystko, co ma do zaoferowania Puma 150. W wielu przypadkach coraz częściej liczy się ergonomia pojazdu oraz komfort, który można uzyskać podczas ciężkiej pracy i dodatkowe ułatwienia. Ten model ciągnika zapewnia w tym zakresie ciekawe rozwiązania:

  • ulepszone mocowanie górnego zaczepu - zwiększa poziom obsługi i stabilność łączenia z innymi maszynami rolniczymi. Kontrola zaczepu jest możliwa już z pozycji kabiny operatora – nie trzeba jej opuszczać, aby przekonać się o trwałości mocowania zaczepu,
  • błyskawiczna regulacja zawieszenia – pozwala na łatwe sterowanie TUZ-em, co sprzyja zachowaniu wysokiego poziomu wygody podczas podczepiania narzędzi,
  • prosty sposób blokowania pokrywy – praktyczna linka jest łatwa w obsłudze, a jednocześnie pozwala na uniknięcie sytuacji, w której pokrywa może zostać zatrzaśnięta lub przypadkowo zamknięta.

Wisienką na torcie w modelu Puma 150 jest jeszcze doskonalszy design, który w niczym nie ustępuje najlepszym ciągnikom klasy premium. Nowoczesna stylistyka świetnie pasuje do prostego wnętrza, które jest nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo bezpieczne.

(rtr) Michał Ziemski

Udostępnij:

Rzuć na to okiem!