6.2°C

AGRO SHOW 2016: samojezdny wóz paszowy Strautmann Sherpa Agro Brand

AGRO SHOW 2016: samojezdny wóz paszowy Strautmann Sherpa

Napisał  Wrz 26, 2016

Na kończącej się dziś wystawie AGRO SHOW 2016 mogliśmy przyjrzeć się z bliska wozowi paszowemu „Sherpa” firmy Strautmann.

Model ten może stanowić wprowadzenie w technikę samojezdnego karmienia.

Maszyna została skonstruowana całkowicie na nowo w 2014 roku i jest interesującą ofertą dla zainteresowanych warunki do spokojnego wejścia w technikę samojezdnego karmienia zwierząt.

Wóz paszowy Sherpa jest dostępny w trzech wielkościach. Dwa typy z pionowym ślimakiem mieszającym o pojemności 12 m³ lub 14 m³ oraz jeden model z dwoma pionowymi ślimakami mieszającymi o pojemności 17 m³.

Jedną z zalet jest opatentowany i wyróżniony srebrnym medalem DLG system pobierania fast-cut z tarczą tnącą, który zapewnia optymalną kombinację wydajnego pobierania i maksymalnego zachowania struktury pokarmu. Ta seria maszyn ma możliwość pobierania do wysokości 4 metrów.

Wóz seryjnie wyposażono w sztywną oś przednią z napędem na przednie koła, do dyspozycji jest także a także kierowana oś wahadłowa z tyna. Napęd stanowi 4 cylindrowy silnik marki Perkins o mocy 144 PS. maksymalna prędkość to 15 km/h. W połączeniu z zawieszeniem hydraulicznym prędkość tę można zwiększyć do 25 km/h. Wymieszany pokarm wysypywany jest poprzez zasuwę boczną z przestawianą ślizgawką wysypową lub opcjonalnie z taśmą wysypową PVC.

Wóz pazowy o kompaktowej konstrukcji, łatwej konfiguracji oraz intuicyjnej obsłudze wpasowuje się doskonale w indywidualne wymagania gospodarstw, może też stanowić doskonale wprowadzenie w samojezdną technikę karmienia.

(rtr) rp