0.6°C

Małe traktory do lekkich prac

Napisał  Wrz 30, 2016

Coraz większą popularnością cieszą się małe maszyny i pojazdy przydatne do dodaktowych lekkich prac w gospodarstwie. Mały traktor o mocy ok. 20 KM sprawdzi się przy odśnieżaniu i transporcie w miejscach gdzie nie wjedzie duży ciągnik czy samochód.

Okazują się bardzo przydatne przy transporcie, pracach na placu czy też drodze dojazdowej. Dostępność modeli i urządzeń peryferyjnych jest bardzo duża, podbnie jak lista wyposażenia dodatkowego. Podstawowa wersja to zazwyczaj baza do rozbudowy bez kabiny, którą można zamówić nawet w wersji z ogrzewniem.

Oferta jest szeroka, my skupiliśmy na ciągnikach japońskiej produkcji. Przykładem może być ciągnik Hinomoto E2304D, poniżej podajemy jego parametry techniczne. Cena wersji bazowej to 16500 zł.

Hinomoto E2304D z 3-cylindrowym silnikiem diesla, moc to 23 KM. Ciągnik posiada napęd na 4 koła, posiada wspomaganie kierownicy. Operator ma dyspozycji skrzynię biegów (12 do przodu i 4 do tyłu). Ilość prędkości wałka PTO: 3, pompa hydrauliki, samopoziomujący tylny podnośnik, odłączany napęd przedniej osi, 3-punktowy podnośnik tylny (kat. I). Opony: przednia: 7/ 14, tylna: 9,5/ 24.

Opcjonalnie można zamówić również kabinę, również w wersji z ogrzewaniem oraz pług odśnieżny o szerokości od 120 do 180 cm. Mały traktorek sprawdzi się też znakomicie przy koszeniu trawy, placu czy pobocza i jest świetną atlernatywą wszędzie tam gdzie zwykły ciągnik nawet o niewielkiej mocy jest zbyt duży.

(rtr) rp

reklama