22.1°C

partnerzy:

reklama
1/5

Sprawny operator to większe plony!

Napisał  Cze 04, 2019

Rozwijająca się bardzo dynamicznie technika rolnicza serwuje operatorom maszyn rozwiązania, które jeszcze przed dekadą można by uznać za fantazje rodem z filmów fantastycznych.

Cała gama nowych możliwości. 
Dziś nie dziwi nikogo to, że w ciągniku są rozwiązania takie jak zarządzanie jazdą na uwrociach, programowanie poszczególnych funkcji pracy podnośnika, jazda równoległa, systemy ISOBUS i wiele innych.

Dobry operator analizuje postęp technologiczny i nieustannie doskonali swoje umiejętności

Rozmawiając z operatorami, którzy codziennie mają do czynienia z nowoczesnymi ciągnikami, kombajnami, ładowarkami i innymi maszynami, można dowiedzieć się jak ciężko jest nauczyć się właściwie wykorzystywać wszystkie możliwości jakie dają zaawansowane systemy w nich zainstalowane.

W czym mają pomóc systemy wspomagające pracę operatora
Kiedyś wystarczyło mieć dobrą intuicję i sprawny ciągnik oraz maszyny, którymi można było wykonać wszystkie prace w gospodarstwie. Teraz w czasach ciągłego podnoszenia wyników i wydajności, to wszystko jest bardziej skomplikowane, ale nie dlatego aby utrudnić życie operatorowi maszyny. Te wszystkie systemy wspierające pracę stworzono z myślą o wydajniejszej pracy i pozyskiwaniu większych plonów a co za tym idzie lepszych wynikach finansowych tych, którzy inwestują w nowoczesne rozwiązania przydatne w pracy na roli.

Dobry operator poszukiwany od zaraz!
Minęły czasy, kiedy wystarczyło podpiąć maszynę do ciągnika i wcisnąć gaz „do dechy” - mówi Jędrzej Graś prezes Hodowli Roślin Sobótka Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Rolnego Taczanów - bardzo kosztowny sprzęt, który ma być pomocny w osiąganiu jak najlepszych wyników w gospodarstwie, wymaga odpowiednio wyszkolonych i wsyspecjalizowanych operatorów – dodaje.

Podczas rozmowy o sprzęcie wykorzystywanym do pracy w dużym przedsiębiorstwie rolnym, którego areał to 2700 ha, pan Jędrzej Graś wskazał na potrzebę lepszego szkolenia dla operatorów pracujących w gospodarstwach takich jak to, którym zarządza.

(rtr) pp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama