12.7°C

partnerzy:

reklama
1/7

Władimirec T25A wciąż daje radę!

Napisał  Lis 28, 2018

Opisywaliśmy na łamach portalu okiemrolnika.pl różne starsze modele ciągników, których nie ma już w produkcji ale wciąż dzielnie służą w wielu gospodarstwach. Władimirec T25A to lekki ciągnik o mocy od 25 do 31 KM.

Wykorzystywany jest do dziś przy pracy pracy w mniejszych gospodarstwach rolnych. Na załączonym filmie autorstwa MafiaBizon, można obejrzeć go podczas pracy w gospodarstwie u Kuby.

Pierwszy model Władimrca zaprezentowano w 1966 roku, produkcja w ZSRR a później w Rosji trwała do 1995. Traktor został wyposażony w silnik typu D-21A1 o pojemności 2077 cm³ z momentem obrotowym 120 Nm przy 1600-1800 obr./min. i skrzynię przekładniową wyposażoną w 8 biegów do przodu oraz 6 biegów wstecznych, co jest jego dużą zaletą.

Masa ciągnika z kabiną to 1910 kg, prześwit od 427 do 634 mm, a udźwig podnośnika to 700 kg. Wydajność pompy hydraulicznej wynosi 17,75 l przy 1760 obr./min. Pomimo wielu wad wynikających z wieku konstrukcji oraz znacznego wyeksploatowania większości egzemplarzy, warto wymienić zalety Władimirca.

Są to m.in. regulowany prześwit i rozstaw kół ciągnika, dogodny rozkład prędkości biegów przednich, szczególnie w przypadku skrzyni z 6+2 biegami do przodu, trwały i ekonomiczny silnik (przed kołem zamachowym w korpusie silnika umiejscowiony jest specjalny otwór z kanałem który zbiera olej w przypadku nieszczelności uszczelniacza piasty koła zamachowego po czym olej trafia z powrotem do miski olejowej).

Na plus należy zaliczyć też amortyzowany fotel kierowcy co zapewnia wygodną pozycję za kierownicą, którą można przestawić podczas długotrwałej pracy na biegach wstecznych. Kabina Władimirca posiada elektryczną wentylację, ogrzewanie za pomocą dławicy układu hydraulicznego oraz dmuchawy elektrycznej nawiewu powietrza, a także elementy pochłaniające hałas na podłodze i podsufitce.

Ciągnik cechuje niskie zużycie paliwa nawet podczas ciężkich prac polowych, przy zachowaniu sprawności instalacji elektrycznej, odpala sprawnie nawet przy temperaturze 20 stopni „na minusie”.

(rtr) Paweł Pąk

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama reklama