fbpx

Sieczkarnia New Holland FR Forage Cruiser z czujnikem NIR On Board

Napisał  Gru 05, 2016

Sieczkarnia New Holland FR Forage Cruiser prowadzi pomiar substancji odżywczych zawartych w plonie podczas zbioru dzięki nowemu czujnikowi NIR On BoardTM

New Holland Agriculture ogłosiła w Listopadzie, że zawarła umowę współpracy z preferowanym partnerem z Dinamica Generale (DG), firmą specjalizującą się w zakresie systemów ważenia, rozwiązań elektronicznych i opartych na technologii NIR analizatorów dla rolnictwa.

W ramach porozumienia New Holland wprowadzi opcję czujnika NIR On BoardTM dla produktu FR Forage Cruiser: ten zaawansowany czujnik jest w stanie mierzyć i monitorować wilgotność i parametry odżywcze plonów z niesamowitą dokładnością +/-2% w czasie rzeczywistym podczas zbioru.

Lars Skjoldager Sørensen, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami Żniwnymi New Holland Agriculture, powiedział: „To rozwiązanie zapewni klientom New Holland niezwykle dokładne dane dotyczące zawartości plonów, umożliwiając precyzyjne mapowanie każdego pola. Te cenne informacje przekładają się na znakomitą identyfikowalność, która znacznie ułatwia klientom przygotowanie w mieszalnikach paszy dla swojego bydła lub na sprzedaż. Dzięki gromadzonym danym klienci będą mogli precyzyjnie dostosować porcje do zaleceń zootechników. W rezultacie każdego dnia uzyskają wysokiej jakości paszę o jednorodnym składzie, co jest niezwykle ważne w hodowli bydła.”

Dane dostarczane przez system NIR On Board są również bardzo wartościowe dla biogazowni, które potrzebują dokładnej wiedzy na temat składu plonów w celu doskonalenia produkcji biogazu.

Niesamowita dokładność kluczowych parametrów z szerokim zakresem krzywych kalibracji

Dzięki czujnikowi NIR On Board maszyna NR Forage Cruiser dokonuje pomiaru wszystkich głównych parametrów plonów, takich jak sucha masa, białko nieoczyszczone, tłuszcz nierafinowany, skrobia, włókno obojętno-detergentowe (NDF), włókno kwaśno detergentowe (ADF) i popiół z dokładnością +/- 2%.

Urządzenie wymaga corocznej kalibracji, a dzięki systemowi NIR On Board DG może wykonać ją internetowo.

Dane zgromadzone przez system NIR On Board można łatwo przenieść na komputer gospodarstwa poprzez pamięć USB lub sieć Wi-Fi, GPS.

Najwyższej klasy wsparcie za pośrednictwem globalnej sieci partnerów serwisowych Dinamica Generale

Opcja NIR On Board dla maszyny FR Forage Cruiser obejmuje pełen pakiet serwisowy gwarantujący najlepszą obsługę pozakupową. Dzięki temu klienci zyskują dostęp do profesjonalnego doradztwa i posprzedażowej pomocy technicznej za pośrednictwem rozległej sieci DG obejmującej partnerów serwisowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Spółka ma siedzibę we Włoszech oraz oddziały na całym świecie: w USA, na Ukrainie, w Chinach i Indiach.

DG opracowuje i produkuje elektroniczne rozwiązania i czujniki od 25 lat i jest dziś jednym z największych na świecie producentów analizatorów NIR i systemów ważenia dla rolnictwa. Spółka słynie z wysokiej jakości produktów, innowacji i ekspertyzy.

(rtr) rp / źródło: informacja prasowa New Holland Agriculture

Udostępnij: