SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
CASE IH Optum 300 CVX - silny i zwrotny fot. Paweł Pąk

CASE IH Optum 300 CVX - silny i zwrotny

Napisał  Lis 12, 2017

Ciągnik ten spełnia oczekiwania klientów wymagających maszyny o mocy 250-300 KM i korzystnym stosunku mocy do masy oraz kompaktowej, zwrotnej budowie.

Optum nadaje się do zadań, gdzie istotna jest duża moc w połączeniu z mniejszą masą. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z dużą kosiarką, gdzie ważna jest ochrona murawy.

Z kolei w przypadku zabiegów agrotechnicznych, w których niezwykle ważnym czynnikiem są trakcja i przyczepność, jak na przykład ciężkie prace kultywacyjne, istnieje możliwość dociążenia ciągnika Optum, dzięki czemu zyskuje on parametry charakterystyczne dla tradycyjnych ciągników z tego zakresu mocy.

Gdy chcemy wykorzystać Optum do transportu drogowego, można go wyposażyć w balast przystosowany do masy ciągnionego ładunku, co zapewnia większe bezpieczeństwo i oszczędność paliwa.

Współpracujący z bezstopniową przekładnią Case IH CVX, korzystający z technologii selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR, sześciocylindrowy silnik FPT o pojemności 6,7 litra, został skonstruowany w oparciu o strukturalną miskę olejową. Podczas gdy standardowa masa własna ciągnika wynosi 11000 kg, budowa taka umożliwiła zwiększenie maksymalnej całkowitej masy pojazdu do 16000 kg.

Dodatkowe funkcje oszczędności paliwa obejmują system zarządzania prędkością biegu jałowego, zmniejszający prędkość obrotową silnika z 850 obr./min do 650 obr./min w przypadku zatrzymania ciągnika na dwie minuty.

Możliwość dostosowania jego masy do danej pracy, pomaga chronić glebę a co za tym idzie wydajność oraz plon. Pozwala to również na optymalizację zużycia opon i podzespołów, które mogą występować w przypadku stosowania ciężkich ciągników do lżejszych zadań na polu lub drodze. Zapobiega to również wysokiemu zużyciu paliwa, o czym świadczy wynik testu DLG Powermix, wynoszący 249 g/kWh, natomiast nagroda „Tractor of the Year” pokazuje, że rozwiązania zastosowane w ciągnikach Optum są innowacyjne oraz istotne dla współczesnego rolnictwa.

(rtr) pp

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail