partnerzy portalu

reklama

Ama Trac - tureckie ciągniki dla polskiego rolnika

Napisał  Sty 25, 2017

Ciągniki Arma Trac mają w moc od 50 do 110 KM i są dobrze wyposażone. Jednostkę napędową ciagnika stanowi oryginalny angielski silnik Perkins spełniający obecne wymagania dotyczące emisji spalin.

Skrzynia biegów i tylny most niemieckiej firmy ZF zapewnia 16 prędkości do przodu i do tyłu, realizowane poprzez 4 biegi i jedną zmianę prędkości pod obciążeniem bez sprzęgła oraz reduktor biegów polowo- szosowych.

Zmiana kierunku jazdy odbywa się poprzez mechaniczny rewers ze sprzęgłem ceramicznym. Maksymalna prędkość jazdy do 40 km/h. Hamulce tarczowe mokre pośrednio na cztery koła. Podnośnik o dużym udźwigu na zawieszeniu z końcówkami hakowymi, sterowany elektrycznie systemem Bosch (EHR).

Układ hydrauliczny posiada 8 szybkozłączy oraz niezależny zbiornik oleju i pompę hydrauliczną. Przednia oś firmy Carraro sterowana hydrostatycznie zapewnia duży i łatwy skręt. Ciągnik posiada profesjonalny układ pneumatyczny jedno i dwu obwodowy z osuszaczem i grzałką.

Dla zapewnienia komfortu kierowcy kabina wyposażona jest w ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania funkcjami ciągnika, automatyczna klimatyzacja i atermiczne szyby.

Kabina dodatkowo posiada uchylne szyby boczne i tylną. Załączanie przedniego napędu, blokady mostów oraz WOM (4-prędkości) odbywa się elektro hydraulicznie. Załączenie każdej funkcji ciągnika tj PN, WOM, blokada mostów i każdego elementu oświetlenia sygnalizowane jest odpowiednia kontrolką, ponadto prędkość wałka WOM wyświetlana jest cyfrowo.

Standardowo ciągnik wyposażony jest w komplet obciążników przód i tył, komplet zaczepów oraz halogeny robocze z przodu i tyłu.

Dzięki dużej i właściwie rozmieszczonej masie, ciągnik bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi maszynami przystosowanymi do jego mocy, a bogate standardowe wyposażenie gwarantuje możliwość agregowania go z każdym sprzętem zarówno rolniczym jak i komunalnym.

Dane techniczne modelu 504e:
- silnik o mocy 50 KM (37 KW),
- silnik 3-cylindrowy,
- 2 urządzenia sterujące,
- 12 biegów przednich,
- 12 biegów wstecznych,
- ogumienie przednie: 9,5 x 24,
- ogumienie tylne: 14,9 x 30,
- prędkość maksymalna: 30 km

(rtr) rp 

reklama reklama reklama reklama
reklama