logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
John Deere z nowymi Gatorami © Copyright Deere & Company

John Deere z nowymi Gatorami

Napisał  Lut 10, 2017

John Deere aktualizuje ofertę pojazdów użytkowych. Na klientów będą czekały łącznie aż trzy nowe modele Gatorów - XUV 560, XUV 590i oraz XUV 590i S4. Marka informuje, że głównymi zaletami nowych crossover’ów jest jeszcze większa wydajność i oszczędność.

Gator XUV 560 to średniej wielkości pojazd, który został zaprojektowany dla klientów oczekujących wygodnego i uniwersalnego pojazdu użytkowego z napędem na cztery koła. Nowy Gator został wyposażony w ergonomiczne stanowisko operatora, cichy silnik V-twin, niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół, napęd na cztery koła i liczne opcje dodatkowe.

Z kolei modele XUV 590i i XUV590i S4 zostały stworzone dla klientów wymagających wydajności i komfortu. John Deere zadbał o to, by miały wydajny dwucylindrowy silnik, niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół i szeroką gamę opcji doposażenia.

Niedrogi i uniwersalny XUV 560
– Ten nowy model w naszej rodzinie pojazdów Gator oferuje jeszcze więcej opcji dla naszych klientów – zapowiada Paul Trowman, Menadżer ds. Marketingu Europejskiego w John Deere.

Pojazd jest przeznaczony do wygodnej pracy przez cały dzień, w warunkach zbliżonych do panujących w samochodach osobowych. John Deere zadbał o wysoki standard bezpieczeństwa, dlatego pojazd ma konstrukcję zabezpieczająca pasażera (z łatwym wejściem i wyjściem), trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i boczne uchwyty.

Nowy Gator oferuje szczelny schowek pod maską oraz dużą jednoczęściową skrzynię ładunkową wykonaną z materiału eliminującego problem powstawania rdzy i wgnieceń oraz zmniejszającego hałas. Tylna burta jest obsługiwana jedną ręką i można ją otworzyć lub zdemontować, np. podczas czyszczenia lub przewożenia dłuższych przedmiotów.

Standardowe wyposażenie Gatora XUV 560 obejmuje niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół, zapewniające bezkonkurencyjny komfort jazdy w trudnym terenie. Ten model Gatora jest zasilany benzynowym silnikiem V-twin o pojemności 570 cm3. Gaźnik został dopasowany do szybkiej reakcji przepustnicy. Atutami pojazdu są niezawodne działanie podczas rozruchu w niskiej temperaturze, płynne dostarczanie mocy w środkowym zakresie prędkości obrotowej i cicha praca na wolnych obrotach . Gator pozwala na dynamiczne przyspieszanie z prędkością maksymalną wynoszącą 45 km/h. Gator XUV 560 jest już dostępny u polskich dealerów marki John Deere.

Wydajne i mocne XUV590i i XUV590i S4
Dwa nowe modele Gatorów zostały wyposażone w funkcje, które przede wszystkim podnoszą wydajność pojazdów. XUV 590i oferuje całkowitą ładowność o masie 362 kg, natomiast XUV 590i S4 544 kg. Oba modele posiadają w standardowej wersji także wspomaganie kierownicy oraz alternator o zwiększonej pojemności do obsługi doposażenia takiego jak oświetlenie oraz wyciągarki.

W nowych wersjach zmniejszony został także poziom hałasu i wibracji. Jest to efekt izolacji układu napędowego i zastosowaniu materiału tłumiącego dźwięki wokół silnika i wałów przekładni bezstopniowej CVT. Najbardziej ergonomiczne w tej klasie pojazdów stanowisko operatora zapewnia dużo miejsca na nogi dla kierowcy i pasażerów.

Modele Gator XUV590i i XUV590i S4 mają duży, 28-litrowy zbiornik paliwa, dzięki czemu dłużej pracują bez tankowania. Tablica przyrządów jest podświetlona i obejmuje wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe, takie jak: prędkość, obroty silnika, poziom paliwa, temperatura płynu chłodzącego i kontrolki, m.in. wspomagania układu kierowniczego, przypomnienia o konserwacji pojazdu czy o zapięciu pasów.

— Zaprojektowaliśmy dwuosobowy model XUV590i i czteroosobowy XUV590i S4 do szybkiej, wydajnej i wygodnej pracy — mówi Paul Trowman. — Operatorzy mogą dynamicznie poruszać się po terenie z prędkością do 72 km/h, dzięki szybkiemu przyspieszaniu zapewnianemu przez chłodzony cieczą silnik benzynowy o pojemności 586 cm³ i mocy 32 KM – dodaje. Pojazdy użytkowe Gator XUV590i i XUV590i S4 niebawem będą dostępne u dealerów John Deere w Polsce.

(rtr) pp / © Copyright Deere & Company

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia