26.9°C

partnerzy:

reklama
1/13

Jak tchnąć nowe życie w starego, poczciwego Ursusa

Napisał  Lip 14, 2019

Chcąc przeprowadzić remont np. starej „trzydziestki” lub „sześćdziesiątki”, można przy okazji zadbać o odświeżenie zarówno wnętrza jak i wyglądu zewnętrznego ciągnika, m.in. lakierując kabinę i maskę oraz pozostałe elementy nadzwozia.

Jest tez inny, często wybierany sposób na odmłodzenie takiego „staruszka”, a mianowicie zakup nowej kabiny, maski oraz błotników i oświetlenia od jednej z firm specjalizującej się w tego typu usługach. Dodatkowo, przy okazji przeprowadzania takego liftingu, można zamontować również wspomaganie układu kierowniczego, co niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia komfortu pracy.

Koszt takiego kompleksowego odmłodzenia starego „ciapka” to około 10 000 złotych. Kabina w takiej maszynie będzie mieć szyberdach i ogrzewanie, ale trzeba pamiętać, że pomimo wielu udogodnień, będzie to nadal stary ciągnik – prosty w budowie, co akurat jest dużym plusem i dość głośny w stosunku do nowoczesnych konstrukcji.

ZABUDOWY NAGLAK TECHNIKA ROLNICZA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA 0003   ZABUDOWY NAGLAK TECHNIKA ROLNICZA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA 0004

Jedną z firm która zajmuje się produkcją m.in. kabin do ciągników starszej generacji jest powstałe w 1989 roku przedsiębiorstwo NAGLAK z wielkopolkiego Koźmina, które znane jest również z produkcji kabin do kombajnów BIZON oraz maszyn innych producentów.

(rtr) rp

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama