SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Samodzielnie zrobiona kolczatka bardzo przydatna w gospodarstwie fot. Kujawy Na Roli

Samodzielnie zrobiona kolczatka bardzo przydatna w gospodarstwie

Napisał  Lis 11, 2017

Do prowadzenia gospodarstwa rolnego potrzeba wielu maszyn i urządzeń. Wsystko co niezbędne można obecnie nabyć u producentów i dealerów, którzy zabiegają o nowych klientów, cżęsto w promocyjnej ofercie.

Można również, podobnie jak Przemysław Podlewski wziąć sprawy dosłownie w „swoje ręce” i samodzielnie zrobić niektóre maszyny.

– Kolczatkę zacząłem robić w 2006 roku, Inspiracją były tego typu urządzenia, które widziałem u rolników na polach – opowiada rolnik spod Ciechocinka – zrobienie jej wydaje się stosunkowo proste, jednak wymaga dość dużego nakładu pracy i poświęcenia czasu. Do samodzielnego wykonania maszyny skłonił mnie brak funduszy na zakup nowego urządzenia, a sprzęt był potrzebny. Przy okazji zdobyłem trochę doświadczenia na temat konstruowania maszyn – dodaje Przemysław.

Kolczatka jest wykonana z elementów stalowych i ma wymiary 2 m x 1 m. Została wyposażona w dwa wały ugniatające. Pierwszy wyposażony jest w 22, natomiast drugi w 24 elementy z kolcami. Dodatkowo z przodu zastał zamontowany metalowy kwadratowy profil do wyrównywania ziemi po przejeździe kolczatki. Kolczatka jest przeznaczona do użytkowania na przodzie ciągnika.

– Kolczatka spisuje się nie najgorzej, pomaga w wyrównaniu i przygnieceniu pola oraz rozkrusza bryły ziemi po orce – podsumowuje Przemysław Podlewski.

(rtr) pp

1 komentarz

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail