20.6°C

Czech Martin Havelka i jego Zetor 25 na zlocie ciągników w Łazach fot. OkiemRolnika.pl

Czech Martin Havelka i jego Zetor 25 na zlocie ciągników w Łazach

Napisał  Cze 18, 2017

Martin Havelka przybył swoim Zetorem 25 na IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach.

Wyruszył nad polskie morze jako jeden z pierwszych uczestików zlotu, który w tym roku odbywa się po raz czwarty, a dotarcie do celu podróży zajęło mu pięć dni, bowiem przyjechał na miejsce swoim Zetorem na własnych kołach.

Dużo pracy czekało maszynę również na miejscu. To między innymi codzienne przejazdy podczas 3 dni, które trwał IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach, co wzbudzało nie lada sensację w tej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, którą podczas długiego weekendu nawiedziły tłumy wczasowiczów.

Najbardziej spektakularny jednak był każdorazowo przejazd plażą, Martin pokusił się o jazdę w morzu, co wzbudzało największe emocje zarówno wśród samych uczestników zlotu, jak i u tłumnie zgromadzonej na plaży widowni.

Zetor 25 to pierwszy model ciągnik czeskiego producenta (wówczas czechosłowackiego). Plany jego budowy powstały już w listopadzie 1945 roku a produkcja trwała w latach 1946-1949. Stał się głównym czechosłowackim ciagnikiem, był też eksportowany do Skandynawii, Niemiec, Danii i Holandii. Był też eksportowany do Polski. Jego bezpośrednik następcą był Zetor 25K, czyli popularny „bocian”.

(rtr) pp

reklama