logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *
1/3

Valtra serii T – nowoczesna technika w pięknym wydaniu

Napisał  Kwi 19, 2020

Producent nowej generacji ciągników Valtra serii T deklaruje, że zostały one zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych zawodowych rolników oraz przedsiębiorców rolnych.

Seria T zaprojektowana w nowej, pięknej linii nadwozia, łączy w sobie tradycję, moc oraz uniwersalność zastosowania do wszelkich prac w gospodarstwie rolnym.

Valtra zapewnia, że swoje kabiny ciągników zostały zaprojektowane i skonstruowane tak aby były przestrzenne, ergonomiczne i bezpieczne, a drzwi kabiny są duże, z regulacją ustawienia ich otwarcia, i mają wytrzymałe sprężyny gazowe, które ułatwiają otwieranie. Całość dopełniają solidne i płaska podłoga kabiny.

Kabiny ciągników Valtra są obszerne i oferują świetną widoczność przez przyciemnione szyby. Szerokość kabiny pozwala na łatwe obracanie się operatora przy korzystaniu ze specjalnego układu do jazdy tyłem TwinTrac.

Kolumna i koło kierownicy są regulowane, a samo koło kierownicy wykonano z przyjemnych w dotyku materiałów, które zapewniają operatorowi wygodne i bezpieczne prowadzenie.

Fotel obraca się o 180 stopni. Jeszcze większe bezpieczeństwo gwarantuje podświetlenie stopni oraz opóźnione wyłączanie światła wnętrza kabiny.

Silniki AGCO Power to silniki do pojazdów terenowych, przeznaczone do ciągników współpracujących z wymagającymi maszynami. Jest to zwłaszcza widoczne w ich solidnej budowie, wytrzymałości, niezawodności i wysokim momencie obrotowym.

Wszystkie ciągniki Serii T są napędzane silnikami AGCO Power Common Rail, które dodatkowo ulepszono w celu udoskonalenia spalania i obniżenia emisji spalin. Dzięki tym zmianom siliniki są teraz cichsze, zużywają mniej paliwa i mają jeszcze większą moc niż dotychczas.

Zgodnie z zapotrzebowaniem można wybrać hydraulikę zewnętrzną sterowaną mechanicznie lub elektronicznie a obsługa jest prosta i logiczna. Olej hydrauliczny wymienia się rzadko, dzięki czemu oszczędza się czas i koszty. Dodatkowo Seria T pozwala na zastosowanie zatwierdzonych przez Valtrę olejów pochodzenia roślinnego.

W modelach Advance hydrauliką zewnętrzną steruje się wygodnie i skutecznie przy pomocy joysticka i przycisków umieszczonych w nowym ergonomicznym podłokietniku. Joystick może również służyć do sterowania ładowaczem czołowym. Dzięki proporcjonalnemu sterowaniu joystickiem i elektronicznie kontrolowanym zaworom hydraulicznym, funkcje ciągnika i maszyn można regulować z niebywałą precyzją.

Wydajność hydrauliki programuje się w zależności od przepływu i cykli pracy a jej maksymalna wartość jest niezwykle wysoka: 115 l/min (200 bar). Hydraulika LoadSensing w wersjach Advance spełnia wszystkie wymagania stawiane przez najnowsze maszyny i zestawy maszyn. Całkowicie elektroniczne sterowanie hydrauliką zewnętrzną jest charakterystyczną cechą, stosowaną wyłącznie w ciągnikach Valtry.

Valtra Direct pozwala wybrać idealny zakres przełożeń dla bieżącego zadania. Każdy z czterech zakresów przełożeń zaczyna się od zera i oferuje bezstopniową regulację prędkości. Wydajność pracy podczas jazdy do tyłu jest taka sama jak przy jeździe do przodu. Wybierając idealny zakres dla danej pracy, korzystasz z optymalnej współpracy silnika z przekładnią, co pozwala na bardziej ekonomiczną jazdę.

(rtr)

reklama