Zgrabianie do czysta ze zgrabiarką dwuwirnikową FELLA TS 1452 fot. OkiemRolnika.pl

Zgrabianie do czysta ze zgrabiarką dwuwirnikową FELLA TS 1452

Napisał  Lip 04, 2017

Zgrabiarka dwuwirnikowa FELLA TS 1452 to jeden z trzech modeli serii TS (1402, 1452, 1603) klasy średniej z bocznym odkładaniem pokosu.

Zgrabiarki umożliwiają odkładanie dwóch mniejszych pokosów pojedynczych, dużego pokosu pojedynczego lub jednego pokosu podwójnego podczas jazdy powrotnej.

Bardzo łatwo i szybko odbywa się przestawianie maszyny. Szczególną cechą zgrabiarek FELLA z bocznym odkładaniem pokosu jest znaczne nachodzenie na siebie śladu pierwszego i drugiego wirnika.

W ten sposób zapewniane jest czystsze przekazywanie paszy i tworzenie pokosu również w najtrudniejszych warunkach roboczych.

Oprócz zawieszenia wirników z pełnym zastosowaniem przegubów Kardana, zgrabiarka z bocznym odkładaniem pokosu wyróżnia się również układem jezdnym z mechanizmem kopiującym. Umożliwia on optymalną adaptację do podłoża przez cały czas. Dodatkowo wszystkie wirniki mają regulowane zmienne nachylenie w kierunku wzdłużnym i poprzecznym. Umożliwia to uzyskiwanie wysokiej jakości paszy bez zanieczyszczeń.

Maszyny wyposażone są w samoczynne, hydrauliczne sterowanie nadążne, które można indywidualnie dopasowywać do wymagań użytkownika. System ten steruje opóźnionym w czasie podnoszeniem i opuszczaniem przedniego wirnika, umożliwiając tym samym odkładanie doskonale uformowanych pokosów na końcu pola. Dzięki automatycznemu ograniczaniu wysokości w położeniu poprzeczniaka wyłączanie wirników przestaje być konieczne. Ponadto w położeniu transportowym zawsze jest zapewniona najniższa wysokość transportowa, niezależnie od ustawionej szerokości roboczej.

Na uwagę przy wyborze kosiarek Fella zasługuje możliwość uzyskania dużych szerokości roboczych, a także seryjna możliwość odkładania 1 lub 2 pokosów oraz prędkości transportowe do 50 km/h, świetne dopasowanie do podłoża dzięki zawieszeniu Kardana i efektowi jumbo-jeta, komfort obsługi i układ kierowniczy SteerGUARD marki FELLA.

Całość dopełniają głowice zgrabiające łatwe w konserwacji (TS3 / TS4) oraz możliwość zgrabiania do czysta dzięki umieszczeniu kół kopiujących blisko zębów.

(rtr) opracowano na podstawie materiałów producenta

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia