SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

19.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Agregaty uprawowe pomocne w uprawie pożniwnej fot. OkiemRolnika.pl

Agregaty uprawowe pomocne w uprawie pożniwnej

Napisał  Sie 14, 2017

Przy opóźnieniach związanych z wykonywaniem zabiegów agrotechnicznych, np. przed siewem rzepaku, spowodowanych przeciągającymi się terminami zbioru roślin z pól z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju agregaty.

Zapewniają one wykonanie właściwej agrotechniki, ograniczając znacznie czas i ekonomię wykonania odpowiednich zabiegów. 

Po wykonaniu zespołu uprawek pożniwnych i orki siewnej, dla lepszego przygotowania gleby stosuje się, np. agregaty uprawowe. W zależności od producenta może on składać się z różnych podzespołów. Przykładowo taki agregat może zawierać: przedni wał strunowy, 2-4 rzędy zębów uprawowych, tylny wał strunowy (pojedynczy lub podwójny). Dodatkowo agregat może być wyposażony w spulchniacze śladów ciągnika lub przednią włókę.

Jeśli dysponujemy ciągnikiem odpowiedniej mocy i wystarczającej sile podnośnika możemy zoptymalizować koszty i ograniczyć jeszcze bardziej liczbę przejazdów ciągnikiem po polu, stosując agregat uprawowo-siewny. To nic innego jak połączenie agregatu uprawowego z siewnikiem. Oprócz oszczędności czasu i kosztów uzyskujemy lepsze wyrównanie pola oraz mniejsze przesuszenie gleby co wpływa korzystnie na kiełkowanie nasion i wschody roślin.

Producenci ww. agregatów są obecnie bardzo elastyczni i nową maszynę mogą dostosować do indywidualnych potrzeb rolnika, wyposażając ją w podzespoły najlepiej spełniające swoje role na danym rodzaju gleby. Wybranie odpowiednich opcji agregatu przekłada się bezpośrednio na jakość uprawy i pośrednio na plonowanie roślin.

(rtr) tl 

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama