SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

29.1°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Rosjanie mają własny bezzałogowy kombajn! fot. Российский хай-тек

Rosjanie mają własny bezzałogowy kombajn!

Napisał  Sie 18, 2017

W połowie sierpnia firma Rostselmash przy pomocy kombajnu RSM 181 TORUM przeprowadziła pierwsze próby autonomicznych (bezzałogowych) kombajnów zbożowych w oparciu o tzw. technologie kognitywne.

Agro Pilot skutecznie odróżnia krawędź pola, jest także gotowy do pracy na uprawach zbożowych.

Firmy Rostselmash oraz Cognitive Technologies poinforomowały, ze kombajn zbożowy RSM 181 TORUM Rostselmash z zainstalowanym na nim systemem autopilota Cognitive Agro Pilot z powodzeniem zebrał plon z pól w regionie Krasnodaru.

Olga Uskova, szefowa firmy Cognitive Technologies, która między innymi zajmuje się tworzeniem sztucznej inteligencji dla bezzałogowych pojazdów, na swoim profilu Facebook komentuje, że wynik przeszedł wszelkie oczekiwania.

W tworzenie bezzałogowych systemów maszyn rolniczych angażuje się również kilku innych liderów produkcji i sprzedaży maszyn rolniczych, m.in. John Deere i Case IH.

Agro Pilot poznawczy działa tylko na jednej kamerze, w przeciwieństwie do innych systemów, które wymagają zastosowania dużej liczby czujników. Doświadczalne serie produkcjne zaplanowano na 2018 rok. W późniejszym terminie odbędą się międzynarodowe testy autopilota, w planuje jest wejcie systemu na rynki światowe.

(rtr) na podstawie informacji Rostselmash i Cognitive Technologies oraz Российский хай-тек

reklama
reklama reklama reklama reklama reklama