SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Pierwszy dzień wystawy AGRO SHOW 2017 za nami! fot. Paweł Okoński

Pierwszy dzień wystawy AGRO SHOW 2017 za nami!

Napisał  Wrz 22, 2017

Targi Agro Show 2017 r. w Bednarach k. Pobiedzisk już trwają: na powierzchni 145 tys. mkw prezentowane są ciągniki, kombajny, silosy, konstrukcje magazynowe, pługi, zboża, warzywa i owoce, nasiona, mieszanki paszowe… można jeszcze bardzo długo wymieniać!

Na terenie lotniska, naturalnie płaskim i podzielonym na sektory, z szerokimi alejami, każdy rolnik znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nic dziwnego – to w końcu największa rolnicza impreza plenerowa w naszej części Europy, na której co chwila słychać obce języki. A na rozległym parkingu często zauważa się rejestracje niemieckie, czeskie, państw zza wschodniej granicy, chorwackie i wiele innych.

Agro Show przygotowywane jest przez Polską Izbę maszyn i Urządzeń Rolniczych już od 1999 roku. Jego formuła sprawdziła się, co słychać było wczoraj w czasie rozmów z gośćmi targowymi: wielu z nich odwiedza bowiem Bednary co roku, a i w niejednym przypadku efektami tych odwiedzin był już zakup maszyn i urządzeń. Choć sprzedawcy i prezenterzy na poszczególnych stoiskach zaznaczają, że tu tylko odbywa się prezentacja sprzętu, to adresy dealerów mają zawsze pod ręką i umawiają się na spotkania już w ich siedzibach.

W czasie pierwszego dnia zaprezentowano nie tylko szereg nowości sprzętowych, ale wręcz premier na polskim rynku. Wśród nich był wyeksponowany na podium ciągnik Arion 600 ze stajni Claasa, jedyny w Polsce, który do sprzedaży trafi dopiero w przyszłym roku. Tak samo swoją premierę miał jego dużo mniejszy kompan - mały ciągnik Fendt 211 Serii 200 V/F/P Vario, dedykowany np. pracom w winnicach.

Najnowsze ciągniki Valtra – Serii T należące do IV Generacji - również przeżywały oblężenie, szczególnie model z napędem gąsienicowym. Choć są nowością, już trafiły do sprzedaży. Wśród najnowszego sprzętu widać też było potężne kombajny Rostselmash, wciąż otoczone targowymi gośćmi na stoisku firmy Korbanek, przyczepy rolnicze Wielton – szczególnie model PRS-3/W19, prasoowijarkę Vicon non – stop Fast Bale – prezentowaną u Kvernelanda, i prasoowijarkę Krone Comprima CV 150 XC X-treme, prezentowaną przez Agromix Rojęczyn.

Naturalnie nie tylko maszynami, czy materiałem roślinnym rolnik żyje – rodzice z dziećmi mogli skorzystać z placu zabaw, na którym królowały wesołe klauny, goście stoiska John Deere raczyli się tortem urodzinowym z okazji 180 rocznicy powstania firmy (stoisko firmował Bartek Grzybek, który reprezentował Polskę na trzeciej edycji konkursu operatorów we Francji), a obok prawdziwy kowal wykuwał podkowy!

Nie mówiąc o tym, że zachwycona publiczność podziwiała Martę Manowską, prowadzącą konkurs, w którym z typowym dla siebie wdziękiem pytała – ile w kombajnie Nova (należącym do rodziny Rostselmash) wynosi kąt opasania klepiska? Tym, którzy trafią na to pytanie w kolejnych dniach targów, podpowiadamy, że 154…

Targi Agro Show 2017 potrwają do poniedziałku 25 września. Dojazd jest dobrze oznaczony na trasie, przy wejściu warto skorzystać z katalogu wystawy z mapką. I szukać nas – portalu okiemrolnika.pl!

(rtr) Paweł Okoński

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama

Jak zyskać wysoki plon ziemniaka

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail