Wytrzymały i uniwersalny - Petkus K 541 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Wytrzymały i uniwersalny - Petkus K 541

Napisał  Paź 10, 2021

 

Petkus postrzegany jest jako synonim jakości w wielu krajach świata. Firma od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu do przygotowywania materiału siewnego.

Jednym z modeli, który mimo zaawansowanego wieku cieszy się dużą popularnością jest Petkus K 541 Super, który od wielu lat znajduje swoje zastosowanie w gospodarstwach rolnych, samodzielnie przygotowujących materiał siewny.

Konstrukcja K 541 jest w pełni wykonana ze stali, co nadaje urządzeniu dużej wytrzymałości, a niskie zużycie energii i duża wydajność, pozwala na minimalizacje kosztów i czasu pracy.

Model ten może pracować jako maszyna wolno-stojąca lub jako element całkowicie zmechanizowanej linii produkcyjnej. 

Bez wątpienia największym atutem Petkusa K 541 jest jego uniwersalność. Nadaje się on nie tylko do przygotowania materiału siewnego wszystkich rodzajów zbóż, ale także technicznych wyrobów sypkich. 

Czyszczalnia Petkus to także minimalizacja strat ziarna, co zapewnia blaszana prowadnica zamontowana przy zsypie tryjera.

Uchylna osłona zapewnia z kolei szybki i łatwy dostęp do pasa napędowego, uchwytu wyłączenia i elementów wymagających smarowania.

 (rtr) KP

Udostępnij:

Skomentuj