logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Wytrzymały i uniwersalny - Petkus K 541 fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Wytrzymały i uniwersalny - Petkus K 541

Napisał  Paź 17, 2017

Kilka dni temu na naszym profilu Facebookowym przygotowaliśmy dla Was zagadkę. Na podstawie zdjęcia przedstawiającego jedynie element urządzenia, Waszym zadaniem było odgadnięcie, o jakiej maszynie mowa.

Bardzo szybko zorientowaliście się, że chodzi nam o niezwykle popularnego w gospodarstwach rolnych Petkusa Super, a konkretnie model K 541. Liczne komentarze z Waszej strony sprawiły, że postanowiliśmy przybliżyć Wam to urządzenie.

Petkus postrzegany jest jako synonim jakości w wielu krajach świata. Firma od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu do przygotowywania materiału siewnego.

Jednym z modeli, który cieszy się dużą popularnością jest Petkus K 541 Super, który od wielu lat znajduje swoje zastosowanie w gospodarstwach rolnych, które samodzielnie przygotowują materiał siewny.

Konstrukcja K 541 jest w pełni wykonana ze stali, co nadaje urządzeniu dużej wytrzymałości, a niskie zużycie energii i duża wydajność, pozwala na minimalizacje kosztów i czasu pracy.

Model ten może pracować jako maszyna wolno-stojąca lub jako element całkowicie zmechanizowanej linii produkcyjnej. 

Bez wątpienia największym atutem Petkusa K 541 jest jego uniwersalność. Nadaje się on nie tylko do przygotowania materiału siewnego wszystkich rodzajów zbóż, ale także technicznych wyrobów sypkich. 

Czyszczalnia Petkus to także minimalizacja strat ziarna, co zapewnia blaszana prowadnica zamontowana przy zsypie tryjera.

Uchylna osłona zapewnia z kolei szybki i łatwy dostęp do pasa napędowego, uchwytu wyłączenia i elementów wymagających smarowania.

 (rtr) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia