partnerzy portalu

reklama
Nowoczesny i komfortowy - Farmtrac 690 DT fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Nowoczesny i komfortowy - Farmtrac 690 DT

Napisał  Paź 18, 2017

Firma Farmtrac jest jednym z największych polskich producentów ciągników rolniczych.

Filozofia polskiego producenta zawsze skierowana była na prostą i niezawodną konstrukcję – nieobciążoną nadmierną ilością zbędnej elektroniki. Produkowany sprzęt ma być przede wszystkim użyteczny i służyć rolnikowi.

Ciągniki Farmtrac wyposażone są w podzespoły renomowanych europejskich firm - ZF, Bosch czy Perkins oraz polskich producentów, a także spełniają wszelkie europejskie normy i posiadają europejskie homologacje.

W myśl przewodnią firmy świetnie wpisuje się także Farmtrac 690 DT, który prezentowany był przez Farmtrac podczas tegorocznego Agro Show, który odbyło się w drugiej połowie września w Bednarach.

Farmtrac 690 DT jest ciągnikiem skierowanym dla wszystkich użytkowników poszukujących wielozadaniowej maszyny, która wyposażona jest w nowoczesny system obsługi. Maszyna zapewnia komfortowe środowisko pracy, a także najwyższy poziom wydajności.

Model 690 DT posiada oryginalny brytyjski silnik Perkins 854E-E34TA IIIB o mocy 90 KM (przy 2200 obr./min.) z turbo oraz sprawdzoną, mechaniczną skrzynię biegów z kołami o stałym zazębieniu włoskiej firmy Carraro z rewersem i reduktorem. 

Sprawia to, że ciągnik może jechać po drodze z maksymalną prędkością wynoszącą 41,7 km/godz.

Maszyna daje możliwość pracy z ładowaczem czołowym o udźwigu do 1200 kg. Warto odnotować, że odnośnik hydrauliczny charakteryzuje się dużym udźwigiem, który wynosi 3100 kg i pozwala na wykonywanie szybkich ruchów podczas podnoszenia, gwarantując precyzję pracy ładowacza. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony też w TUZ w przedni WOM I TUZ.

Farmtrac 690 DT posiada komfortową i ogrzewaną kabinę, która została wyprodukowana przez polską firmę KOJA Smolnik. Zapewnia ona bardzo dobrą widoczność i można wyposażyć ją dodatkowo w klimatyzację.

(rtr) Krzysztof Przepióra

reklama reklama reklama reklama
reklama