logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Belarus 2022.5 - mocny ciągnik z Białorusi fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Belarus 2022.5 - mocny ciągnik z Białorusi

Napisał  Paź 21, 2017

MTZ Belarus jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych w Europie wschodniej, który zalicza się do grona najbardziej rozpoznawalnych marek ciągników na świecie.

Mińska Fabryka Traktorów posiada swoje przedstawicielstwa w kilkudziesięciu krajach na świecie i jest ceniona za niezawodność i solidność swoich maszyn. 

Belarusy są proste, pozbawione kłopotliwej elektroniki, niedrogie i przeznaczone dla klientów ceniących niskie koszty eksploatacji oraz wysoką wydajność.

W powyższe wytyczne doskonale wpisuje się Belarus 2022.5, który jest ciągnikiem przeznaczonym do podstawowych prac rolniczych i komunalnych. Model ten doskonale nadaje się do uprawy roślin, a także jako pomoc przy hodowli zwierząt, czy w pracach budowlanych.

2022.5, jak niemal każdy z Belarusów, wyposażony jest we własnej produkcji silnik napędowy marki MTZ o mocy 212 KM (przy 2100 obr./min.). Spełnia on wszystkie normy emisji spalin Stage IIIB oraz posiada systemem wtrysku paliwa Common Rail.

Przy takich parametrach, Belarus 2022.5 może jechać po drodze z maksymalną prędkością wynoszącą 39,7 km/godz.

Ponadto maszyna posiada mechaniczną przekładnię, zsynchronizowaną z boczną dźwignią zmiany biegów, wbudowany reduktor skrzyni biegów i sprzęgło suche.

Warto odnotować, że odnośnik hydrauliczny charakteryzuje się dużym udźwigiem, który wynosi 6500 kg, co znacznie zwiększa jego użyteczność

Belarus 2022.5 posiada komfortową kabinę oraz bardzo wygodne siedzenie. Standardowo wyposażony jest też w klimatyzację, co sprawia, że skierowany jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie uniwersalność maszyny i pracę w komfortowych warunkach.

(rtr) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia