partnerzy portalu

reklama
New Holland BigBaler 1290 - profesjonalne tworzenie bel fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

New Holland BigBaler 1290 - profesjonalne tworzenie bel

Napisał  Paź 23, 2017

New Holland jest firmą, która w swoim szerokim asortymencie, oprócz traktorów czy kombajnów zbożowych, uwzględnia także prasy.

Włoskie przedsiębiorstwo działa w segmencie pras wielkogabarytowych od 25 lat i dzięki wprowadzeniu licznych udoskonaleń, jest jednym ze światowych pionierów w tej dziecinie.

Prasa BigBaler 1290 doskonale sprawdza się, pracując niemal we wszystkich warunkach, przy zbiorze różnorodnych upraw roślinnych, a każda jej funkcja jest maksymalnie zoptymalizowana, aby zapewnić użytkownikowi najwyższą wydajność pracy.

Model 1290 może tworzyć bele o wymiarach 120 x 90 cm, a system podwójnego węzła zapewnia niezrównane rezultaty w formowaniu bel podczas zbiorów siana, pasz czy słomy na dużą skalę. 

BigBaler 1290 posiada całkowicie nowy mechanizm podbierający MaxiSweep, który optymalizuje podawanie plonu, tak aby zapewnić bezpieczne zbieranie co do ostatniego źdźbła.

Prasa dysponuje także trzema systemami podawania zbiorów.

Standardowy mechanizm podający wyposażony jest w potrójne widły posiadające po dziewięć pojedynczych zębów i pozwala na podawanie plonu bezpośrednio do komory kompresji wstępnej, co pozwala uzyskać długie, niepołamane źdźbła słomy lub siana, idealnie nadające się do karmienia koni. 

Prasa wyposażona jest także w system czujników podawania SmartFill, co zapewnia jednorodną gęstość i doskonały kształt bel.

Duże znaczenie ma też układ ActiveWeigh, który pozwala na pomiar wilgotności zbieranego plonu.

Charakterystyczna stylizacja prasy oraz zastosowanie nowoczesnych technologii, pozytywnie wpływa na jej sprawność oraz bezpieczeństwo.

(rtr) Krzysztof Przepióra

reklama reklama reklama reklama
reklama